Rietavo savivaldybėje lankėsi Leipcigo (Vokietija) universiteto geografijos instituto profesoriai Elkė Knappe ir Joachimas Burdack bei jų bendradarbė Agnesė Borsig. Šįkart svečiai atvežė gyventojų apklausos duomenų apžvalgą.
Apklausos anketas vokiečiai išdalijo prieš keletą metų, kai savo projektui apie mažųjų miestų vystimąsi Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje pasirinko Rietavą (antrasis miestas – Šilalė). Pasak E. Knappe, Rietavas buvo pasirinktas dėl to, kad yra nedidelis, tačiau ilgą ir spalvingą istoriją turintis miestas.
J. Burdack apžvelgė apklausų duomenis ir sakė, kad daugelio mažų miestų gyventojai (nesvarbu, kurioje šalyje) savo gyvenamąją vietą ir jos vystymosi perspektyvas vertina gana panašiai.. Gyvenimas čia jiems toks patrauklus, kad rekomenduotų ir savo draugams bei pažįstamiems persikelti kaimynystėn. Deja, įsidarbinti, jų manymu, tokiuose miestuose gana sunku, nes nevystoma pramonės infrastruktūra. Beje, Lietuvos respondentai, anot projekto autorių, gerokai optimistiškiau žiūri į gyvenimą, ekonomikos vystimosi galimybes, realiau vertina problemas. Gi rietaviškiai pasirodė atviresni ir nuoširdesni nei Šilalės gyventojai.
Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas papasakojo apie kaimo bendruomenes ir jų veiklą. Diskusijose dalyvavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė ir jaunimo reikalų koordinatorius Egidijus Gricius. Vertėjavo svečius atlydėjęs Klaipėdos universiteto ekonomikos katedros vedėjas, profesorius Vytautas Jusčius.
|