|
Rietavo savivaldybės seniūnams ir seniūnijų socialiniams darbuotojams šįkart labiausiai rūpėjo socialinių būstų gyventojai. Teisės ir finansų skyriaus vyresn. specialistė Vanda Galdikienė informavo, kad iš tokius būstus turinčių 48 šeimų, septynios nedeklaravo savo pajamų ir turto, o iš 69 laukiančiųjų eilėje deklaracijų nepateikė net 33. Pasikeitus įstatymams, nedeklaruojantys savo turto ir pajamų, išbraukiami iš socialinio būsto eilės, tačiau meras Antanas Černeckis pasiūlė dar kartą paaiškinti žmonėms, kas nutiks, jeigu jie nepateiks deklaracijų, ir tik po to imtis drastiškų priemonių.
|
Nuo rugpjūčio 1-osios pasikeis ir socialinių būstų nuomos sutartys, todėl turėtų būti lengviau iškrapštyti skolininkus, daugybę metų ne tik nemokančius nuomos mokesčio, bet ir neatsiskaitančius už įvairias paslaugas. Pas kai kuriuos jau apsilankė antstoliai, nors šių paslaugos Savivaldybei nemažai kainuoja.
Meras sakė, kad su socialiniais būstais netrūksta ir kitokių bėdų. Pavyzdžiui, Savivaldybė nuperka butą, tai jį siūlyti tenka kokiai 20–30 eilėje stovinčių žmonių, kol atsiranda norinčių jame apsigyventi. Jeigu žmonės tikrai neturėtų kur gyventi, tokių dalykų nebūtų
Pasitarime kalbėta ir apie gatvėje gyvenančius žmones – ką su jais daryti? Įrengti nakvynės namus? Tačiau tokių namų išlaikymas metų metais tuštintų biudžetą. A. Černeckis kalbėjo apie tai, kad gali tekti iš įvairių pensionų atsiimti savo Savivaldybės gyventojus. O kur juos apgyvendinti? Neaišku, kiek pinigų bus skiriama visoms toms socialinėms problemoms spręsti, nes dabartinė Lietuvos valdžia didžiausią dėmesį skiria didiesiems miestams.
|