|
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Savivaldybės specialistai su seniūnais ir seniūnaičiais aptarė svarbiausias nūdienos problemas.
|
Meras iškart įspėjo, kad pasisakymas negali viršyti 15 minučių. Priešingu atveju, kaip pajuokavo A. Černeckis, susirinkusieji turi teisę oratorių nušvilpti. Beje, iškart reikėtų pasakyti, kad numatytos laiko ribos beveik niekas neperžengė.
Telšių socialinių paslaugų centro atstovė Audronė Siurblytė pristatė jaunimo garantijų iniciatyvos projektą „Atrask save“. Pasak jos, projektas skirtas jauniems žmonėms (15-29 m.), kurie nedirba, nesimoko, neatlieka praktikos ir nedalyvauja mokymuose (Rietavo savivaldybėje tokių yra 141). Seniūnams ir seniūnaičiams A. Siurblytė paaiškino, kad projekto tikslas – suteikti tokiems jaunuoliams aktyvaus skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, ar jaunas žmogus nori dirbti, ar mokytis.
Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyr. inspektorius Martynas Andrijauskas papasakojo apie galimybę tapti ugniagesiais savanoriais. Jais tapti galės žmonės iki 65 metų, atitinkantys sveikatos ir kitus reikalavimus. Su jais sutartys bus sudaromos ketveriems metams, o mokama už laiką, sugaištą gesinant gaisrus. Beje, prevencinį darbą – šviesti visuomenę – galės netgi keturiolikmečiai, išklausę specialius kursus. M. Andrijauskas supažindino su opiausia problema – pernykštės žolės ir ražienų deginimu. Jis informavo, kokiais atvejais galima kūrenti laužus, kaip ir kada valyti kaminus, kiek kuro ir tepalo galima laikyti sodyboje. Seniūnų priešgaisrinės tarnybos atstovas prašė pasirūpinti priešgaisriniais hidrantais ir privažiavimu prie jų.
Savivaldybės Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė padėkojo seniūnaičiams už paramą skirstant pašalpas socialiai remtiniems žmonėms ir paprašė nenusisukti nuo tų, kuriems gali prireikti pagalbos. „Būkit mūsų akys ir ausys, – prašė J. Alseikienė, – būkit pilietiški ir kaimyniški. Jeigu matysit, kad greta gyvenančiai šeimai ar vienišam asmeniui reikia padėti, informuokite seniūną. Juk kas, jeigu ne jūs, geriau pažįsta savo kaimynus ar kitus jūsų kaimo gyventojus?“
Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Stabingis supažindino su pasėlių deklaravimo naujovėmis ir įspėjo, kad šiemet jis baigsis anksčiau – birželio 6-ąją (ankstesniais metais – birželio 15 d.).
Jis taip pat kalbėjo apie išmokas už pasėlius ir galvijus, apie medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos atlyginimą, žemės ūkio technikos registravimą, melioracijos įrenginių priežiūrą ir remontą. Pasitarimo dalyviai domėjosi valdų registravimu, asbestinės stogų dangos keitimo paraiškų priėmimu ir kitais jiems svarbiais klausimais.
Ne mažiau dėmesio sulaukė ir Vietos ūkio skyriaus ekologės Vestos Andrijauskienė informacija apie atliekų tvarkymą. Pasak jos, iki balandžio 1-osios visi Savivaldybės privačių valdų savininkai bus aprūpinti specialiais rūšiavimo konteineriais. Labai pravertė informacija, ką galima dėti į šiuos konteinerius ir kaip jie bus ištuštinami. Visais rinkliavos mokesčio ir kitais rūpimais klausimais ji patarė kreiptis į Telšių regiono atliekų tvarkymo centro atstovą Marių Gailių, kuris dabar gyventojus priima Plungės g. 18.
Meras A. Černeckis džiaugėsi, kad į pasitarimą atėjo ne tik seniūnai, bet ir beveik visi seniūnaičiai. Pastariesiems jis įteikė „Seniūnaičių žinynus“, kuriuose jie ras atsakymus ir daugelį klausimų, su kuriais tenka susidurti savo veiklos kasdienybėje.
|