Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 18894700
Šiandien apsilankė: 0
Dabar naršo: 0
Gyventojams Verslininkams Turistams
2020-12-17  ATSAKYMAI Į DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMUS KLAUSIMUS APIE VAIKO TEISIŲ UŽTIKRINIMĄ PER KARANTINĄ

Ar per karantiną nesikeičia reagavimas į galimus vaiko teisių pažeidimus?

Reagavimo tvarka nesikeičia. Gavus pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, Tarnybos darbuotojai, kaip ir iki šiol, vyksta į šeimos namus ar kitą įvykio vietą. Prieš tai, jeigu yra galimybė, operatyviai išsiaiškinama, ar toje vietoje, į kurią vykstama, yra sąlyčio tikimybė su koronavirusu sergančiu žmogumi, ar asmenys, esantys su vaikais, arba patys vaikai jaučia koronaviruso simptomus. Vykdami į įvykio vieną Tarnybos darbuotojai naudoja visas būtinąsias asmens apsaugos priemones.

Ar bus teikiama pagalba į krizę patekusioms šeimoms?

Į krizę patekusioms šeimoms pagalbą Tarnybos mobiliosios komandos teiks ir toliau, padės šeimoms įveikti sunkumus ir pakeisti gyvenimo būdą.

Kaip bus teikiama pagalba į krizę patekusioms šeimoms?

Pirmąjį kartą pas iki šiol kontakto su mobiliąja komanda neturėjusią šeimą ir toliau vykstama tiesiogiai. Naudojamos visos būtinos apsaugos nuo koronaviruso priemonės. Kitus kartus, jeigu situacija šeimoje nėra kritinė ir jeigu šeima turi galimybę bendrauti per nuotolį, konsultacijos jai teikiamos nuotoliniu būdu.

Jeigu šeimos neturi galimybės bendrauti nuotoliniu būdu, kaip joms bus teikiama pagalba?

Jeigu šeima neturi techninių galimybių ar yra būtinybė pagalbą teikti susitinkant, Tarnybos darbuotojai vyksta į fizinius susitikimus, naudodami reikalingas apsaugos priemones ir laikydamiesi saugaus atstumo.

Kokia vaikų judėjimo tvarka per karantiną?

Vežti vaikų į kitas savivaldybes negalima (pvz., pas senelius), taip pat negalima jų palikti pas giminaičius toje pačioje savivaldybėje.
Parsivežti vaikus iš kitos savivaldybės galima, tačiau pareigūnai kiekvieną situaciją vertins individualiai ir galės imtis papildomų priemonių situacijai įvertinti. Pažymėtina, kad net ir leidus pasiimti vaikus, su giminaičiais kontaktuoti negalima.

Ar galima vežti vaikus į kitą savivaldybę ugdymo tikslais?

Dėl ugdymo paslaugų vežti vaikus į kitą savivaldybę leidžiama (tik dėl ugdymo paslaugų, kurios vyksta ne per nuotolį, pvz. į darželį), tokiu atveju būtina turėti ugdymo paslaugų sutartį.

Ar vaikui galima fiziškai susitikti su skyrium gyvenančiu vienu iš tėvų?

Nepaisant to, kad asmuo ir jo vaikai gyvena atskirai, jie yra laikomi šeima, o vaikai, net ir išsituokus tėvams, laikomi kiekvieno iš išsituokusių tėvų šeimos nariais. Todėl jiems nėra taikomas Vyriausybės nutarimu priimtas draudimas dėl artimų kontaktų ir vaikas gali susitikti tiek su santuoką nutraukusiu tėčiu, tiek mama.

Kaip Tarnybos darbuotojai palaikys ryšį su globos namuose gyvenančiais vaikais?

Tarnybos darbuotojai per karantiną, kaip ir anksčiau, vykdo vaiko globos peržiūrą, lanko vaiką jo gyvenamojoje vietoje – globos namuose, šeimoje ar šeimynoje ir bendrauja su vaiku. Per apsilankymą naudojamos visos būtinosios asmens apsaugos priemonės.

 

Ar vaiko teisių specialistai per karantiną dalyvaus vaiko apklausose ir teismuose?

Vaiko teisių apsaugos specialistai, naudodami visas būtinas apsisaugojimo priemones, kaip ir anksčiau vyksta  į pareigūnų vykdomas vaikų apklausas. Jeigu yra galimybė, teismo posėdžiuose dalyvaujama nuotoliniu būdu.

 
  Spausdinti  
Rietavo savivaldybė
Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Laisvės a. 3, 90311 Rietavas
Tel. (8 448) 73 200
Faks. (8 448) 73 222
El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188747184
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2023     
 

 

 

 

 

 

      

          

 

     

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.