|
Kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti skirtos savaitės renginiai prasidėjo šv. Mišiomis Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje. Čia rietaviškiai galėjo pasigėrėti dailininko Aloyzo Stasiulevičiaus parodos „Vainikas Žemaičių žemei“ tapybos darbais. Puiki dovana – svečių iš Baltarusijos muzikinis pasveikinimas – rietaviškių laukė Laisvės aikštėje. Nutilus miesto aikštę užtvindžiusiems Radvilos maršo garsams, Baltarusijos valstybinės muzikos akademijos pučiamųjų orkestras užgrojo Rietavo himnu tapusį M. K. Oginskio polonezą „Atsisveikinimas su Tėvyne“.
|
„Kunigaikštis Oginskis niekada ir nebuvo išėjęs. Vaikai ir vaikaičiai tęsė gražius jo darbus, kalbos apie juos sklido iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą. Šviesios atminties Eleonoros Ravickienės, Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktoriaus Vyto Rutkausko, jo bendraminčių pastangų dėka išsaugota atmintis šiandien su didžiule jėga atgaivinama iš naujo“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė Rietavo Savivaldybės meras Antanas Černeckis.
Šventėje dalyvavęs Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas Romas Pakalnis padėkojo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktoriui Vytui Rutkauskui už iniciatyvą, kurios dėka 250-ąsias M. K. Oginskio gimimo metines švenčia ne tik Lietuva, Baltarusija, Lenkija, bet ir visas pasaulis. Už pakvietimą dalyvauti renginyje dėkojo Baltarusijos valstybinės muzikos akademijos pučiamųjų orkestro vadovas Aleksėjus Frolovas, o Dmitrijaus Rogačiovo vadovaujama kūrybinė jaunimo grupė „Oginskio studija“ pakvietė visus pašokti polonezą.
Vėliau renginys persikėlė į muziejų, kur buvo atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus tarptautinio projekto „Sugrįžimas į Tėvynę“ paroda. Parodos autoriai – Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos menininkai – atkūrė Oginskių atminimą, savo darbuose atkurdami ano laikmečio didingumą, prisiliesdami prie architektūros, interjero, kostiumų paveldo.
Tą pačią dieną buvo pristatyta ir Lietuvos dailės olimpiados „Lietuvos dvarų istorijos“ laureatų darbų paroda. Paganę akis muziejuje atidarytose parodose, visi išskubėjo kiemelin, kur jiemsir vėl gražią dovaną įteikė svečiai iš Baltarusijos.
|