|
Dešimt dienų aštuoni menininkai iš Žemaitijos regiono drauge dirbo gražiame gamtos kampelyje įsikūrusiame Rietavo žirgyne. Ne, jie nešėrė žirgų ir nesirūpino nemaža čia besiganančių avių banda. Dailininkai kiekvieną rytą, vos išgėrę kavos puodelį, skubėdavo prie molbertų – jie norėjo užfiksuoti drobėse kuo daugiau nuostabių vasaros akimirkų. |
Plenero stovyklavietėje, kuriai vadovavo dailininkė Birutė Fiodorova, darbavosi Sigutė Jusaitienė, Areta Didžionienė, Rima Drevinskienė, Eglė Lipinskaitė, Regina Donbrauskaitė ir Jevgenija Škaliova. Prie gražaus moterų būrelio prisidėjo ir skulptorius Jonas Virbauskas.
Plenero duris užveriant iki kitų metų, visus darbus galėjo pamatyti tie, kurie priešpaskutinę liepos dieną užsuko į žirgyną. Nauja salė čia mirgėte mirgėjo visomis gamtoje randamomis spalvomis – nuo pačių ryškiausių iki priblėsusių, lyg rytmečio rūko apgaubtų. Buvo ir vaikų darbelių – karpinių ir piešinių., mat B. Fiodorova ir jos kolegės pasistengė į kūrybinį procesą įtraukti ir žirgyne tuo metu vykusios tarptautinės vaikų stovyklos dalyvius.
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis padėkojo B. Fiodorovai už tradicinio dailininkų plenero Rietave organizavimą, svarų indėlį garsinant Rietavo kraštą, jo istoriją ir apylinkių grožį, rūpestį jaunimu ir jo įtraukimą į aktyvią veiklą. Padėkos raštas įteiktas ir skulptoriui J. Virbauskui - už aktyvų dalyvavimą dailininkų plenere Rietave ir Rietavo muzikos mokyklos įkūrimo įamžinimą akmenyje. Beje, šį akmenį rietaviškiai ir Savivaldybės svečiai nuolat galės matyti prie Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus (šiame pastate 1872 metais buvo įkurta pirmoji Lietuvoje šešiametė muzikos mokykla). Knygos, primenančios Rietavo istoriją, ir gėlės įteiktos ir kitoms plenero dalyvėms, kasmet tokį plenerą Tveruose organizuojančiam Virgilijui Bizauskui.
Dailininkės padėkojo už šiltą priėmimą žirgyno direktoriui Ričardui Astrauskkui ir pažadėjo čia sugrįžti (jau trečią kartą) kitąmet.
|