|
Lietuvos šimtojo gimtadienio šventė Rietave prasidėjo oficialių delegacijų priėmimu. Drauge su rietaviškiais paminėti Lietuvos šimtmetį atvyko bičiuliai iš Zarbeko (Vokietija), Gulbenės (Latvija) ir Kenčino (Lenkija). Šventės rytą užsienio delegacijas savivaldybėje priėmė Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Visi drauge aptarė praėjusius bendradarbiavimo metus, ateities perspektyvas. Savo įžvalgomis pasidalijo ne tik šeimininkai, bet ir svečiai – Zarbeko savivaldybės meras Wilfried Roos, Kenčino savivaldybės meras Pawel Borowski ir Gulbenės savivaldybės tarybos pirmininkas Vējiņš.
|
Po šv. Mišių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje rietaviškių ir svečių eisena per parką patraukė link Oginskių kultūros istorijos muziejaus. Jo kiemelyje buvo atidengta atminimo lenta 1919-1920 metų Nepriklausomybės kovų Rietavo valsčiaus savanoriams – Antanui Ablačinskiui, Jonui Andrijauskui, Petrui Asauskui, Juozui Gedmintui, Antanui Grigaičiui, Povilui Jodenkui, Kaziui Jogminui, Povilui Jogminui, Vincui Juciui, Jonui Miliauskui, Pranui Šauliui, Mykolui Šmaukštai ir Petrui Trišauskui. Gražiai įrėminti savanorių sąrašai perduoti Rietavo Lauryno Ivinskio ir Tverų gimnazijų, Žadvainių pagrindinės mokyklos vadovams.
Muziejuje pristatyta ir paroda „Lietuvos Nepriklausomybė – nuolatinis budėjimas“.
Vėliau rietaviškiai ir svečiai buvo pakviesti į kultūros centrą, kur vyko šventinis minėjimas. Sugiedojus keturių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos – himnus, susirinkusiuosius pasveikino meras Antanas Černeckis ir jo kolegos iš užsienio. LR Seimo nariai Andriejus Stančikas ir Jonas Varkalys įteikė A. Černeckiui Lietuvos Nepriklausomybės akto kopiją. Visiems koncertavo ne tik Rietavo savivaldybės meno kolektyvai, bet ir latviai – folkloro muzikos grupė „Dadzes“ ir liaudiškų šokių grupė „Zeija“.
Po koncerto užsienio delegacijos (beje, skaitlingiausia jų – net 19 senų bičiulių vokiečių) užsuko į Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklą, o šiek tiek anksčiau apžiūrėjo Oginskių kultūros istorijos muziejaus ekspozicijas.
Pavakariais visi dalyvavo specialioje šviesos akcijoje. Su žibintuvėliais (arba mobiliųjų telefonų žibintuvėliais) rinkosi prie Lauryno Ivinskio gimnazijos ar kultūros centro ir keliavo tamsą skrosdami savo švieselėmis į Laisvės aikštę. Po ryškiaspalvių dangų skrodžiusių fejerverkų koncertavo grupė „DiscoVery“.
|