Visų penkių seniūnijų seniūnai šįkart diskutavo apie itin svarbius reikalus. Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Stabingis informavo seniūnus, kad nuo balandžio 11-osios prasidės pasėlių deklaracija ir atsakingi seniūnijų darbuotojai turi šiam darbui kuo geriau pasiruošti.
Rengiant visų kadastro vietovių žemės reformos žemėtvarkos projektų papildymus, numatoma suformuoti ir paženklinti visuomenės, savivaldybės poreikiams ir savivaldybės įstaigų naudojamus žemės sklypus. Taigi administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas paprašė seniūnų kuo skubiau parengti tokių sklypų sąrašus, nepamirštant nė vienos kertelės, kurios gali prireikti bendruomenei.
Gana ilgai diskutuota apie bešeimininkius pastatus (tiksliau – jų griuvėsius), kurie niekam, atrodo, nerūpi. Tiesa, šeimininkai lyg ir yra (bent jau kažkur kažkokiuose popieriuose), bet... Niekam nesvarbu, kad ir stogo seniai nebėra, ir sienas po plytą kažkas baigia išrakinėti, o likę griuvėsiai bet kada ant praeivio gali užgriūti.
Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas Antanas Gelumbickis sakė, jog vienintelė išeitis – teismui tokius statinius pripažinus bešeimininkiais, savivaldybei juos nugriauti. Tačiau pirmiausiai reikia tris kartus (kas trys mėnesiai) tokių statinių sąrašą paskelbti spaudoje. Jei ir tuomet neatsiras šeimininkų, teismas pripažins statinius bešeimininkiais, savivaldybė taps jų savininke ir gal gaus iš valstybės pinigų „monstrams“ nušluoti nuo žemės paviršiaus. Jei šeimininkai per stebuklą atsirastų, bus galima juos bausti už statinių nepriežiūrą. Meras Antanas Černeckis ragino kuo greičiau tokius sąrašus skelbti, kad kuo greičiau būtų galima griuvėsiais, kurių yra visose seniūnijose, atsikratyti.
Pasitarime kalbėta apie būtinybę informuoti ūkininkus apie visas naujoves žemės ūkyje, aptarti kiti svarbūs seniūnijų reikalai.
|