|
2016-ųjų gegužės 23-ąją Rietavo savivaldybės atstovai lankėsi Kupiškyje. Čia meras Antanas Černeckis pasirašė memorandumą, kuriuo keturios savivaldybės – Rietavo, Kelmės, Kaišiadorių ir Varėnos – įsipareigojo imtis savižudybių prevencijos. Rietavo savivaldybė, pasinaudodama Kupiškio rajono patirtimi, suformavo psichologinių krizių valdymo grupę, nes sutelkus jėgas savižudybių skaičių pavyksta sumažinti.
|
Dabar, prisidėjus dar vienai –Kelmės rajono – savivaldybei, jau penkios savivaldybės įgyvendina projektą „Savižudybių prevencijos modelio plėtojimas ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“. Balandžio 12-ąją Rietavo kultūros centre švietimo, sveikatos, socialinių įstaigų, Savivaldybės administracijos, vaiko teisių apsaugos, seniūnijų, bažnyčios, policijos atstovai susitiko su šio projekto modelio kūrėjais, savižudybių prevencijos ekspertais. Susirinkusiuosius pasveikino ir produktyvaus darbo palinkėjo Savivaldybės meras Antanas Černeckis.
Vilniaus universiteto doktorantas, Jaunimo linijos mokymų ekspertas Antanas Grižas ir Psichinės sveikatos centro vadovas Marius Strička supažindino su situacija Savivaldybėje A. Grižas informavo, kad Rietavo savivaldybėje pernai savo noru iš gyvenimo pasitraukė tik vienas asmuo (2012 – 2, 2013 – 4, 2014 ir 2015 – po 6). Deja, pasak jo, vyrai, nors ir vadinami stipriąja lytimi, labiau linkę į savižudybes. Mat 2010-2015 metais nusižudė net 28 vyrai (ir 2 moterys). Ekspertai aiškino, kaip atpažinti savižudybės ženklus ir kaip reaguoti vienoje ar kitoje situacijoje., padėti žmonėms, kurie šaukte šaukiasi pagalbos.
Antroje susitikimo dalyje Savivaldybės psichologinių krizių valdymo grupė su ekspertais dirbo savižudybių prevencijos algoritmo pritaikymo Rietavo savivaldybei klausimais, formulavo grupės veiklos tikslus.
|