|
Į Rietavo savivaldybės Mero pusryčius „Verslas ir jaunas žmogus. Ko reikia, kad jaunimas liktų Rietave?“ atėjo nemažai verslo atstovų, kuriems rūpi, kad jauni žmonės nepabėgtų iš gimtojo miesto.
|
Kadangi per ankstesnius Mero pusryčius žiniasklaidos atstovai juokais reikalavo kiaušinienės, šįkart ant stalo renginio dalyvių laukė gardžiai atrodančios užkandėlės, pyragėliai ir kava. Savivaldybės meras Antanas Černeckis renginį pradėjo pažadėdamas kitą kartą vaišinti ir kiaušiniene. Pasveikinęs susirinkusiuosius, meras sakė tikintis, kad šiandieninė diskusija bus konstruktyvi ir naudinga visiems, be skundų ir dejavimų, kaip pas mus blogai gyventi ir verslą kurti. „Labai norėtųsi išgirsti ir jaunimo nuomonę – ar taip jau vargingai Rietave gyvename, kad jauni žmonės skuba laimės ieškoti užsienyje, – sakė A. Černeckis. – Juk rietaviškiai turi tikrai geras sąlygas – yra baseinas, žirgynas, Jaunimo centras, greitai duris atvers nauja sporto salė, puikios sąlygos auginti vaikus, nes yra ir vaikų darželis, ir gimnazija, ir meno mokykla. Nenoriu tikėti, kad jaunam žmogui vien pinigai terūpi. Žinoma, norėtųsi, kad būtų daugiau darbo vietų moterims, kad atlyginimai būtų didesni, bet juk reikia patiems siekti tikslo, o ne tikėtis gatavo produkto“. Meras paragino savo nuomonę pasakyti ne tik verslininkus, bet ir Darbo biržos, švietimo įstaigų atstovus.
Telšių teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėjas Rimas Bružas pateikė statistinius duomenis, bylojančius, kad Rietavo savivaldybėje nedarbo lygis nedidelis – tik 5,8 proc. Birželio 1-ąją Darbo biržoje buvo užsiregistravę 39 jaunuoliai (nuo 16 iki 29 m.). Vieni tikrai ieško darbo, kiti – dėl pašalpų ar kitų priežasčių. „Jeigu naujai besikuriantys verslai iš anksto pateiktų pageidavimus, kokių specialistų jiems reikės, – tikino R. Bružas, – galėtume juos paruošti. Manau, glaudesnis verslo ir Darbo biržos bendradarbiavimas duotų gerų rezultatų.“
Visi susidomėję išklausė Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktoriaus Audriaus Misiūno pranešimą „Specialistų rengimas ir mokslo įstaigos ryšys su verslu.“ Beje, 2016 m. rugsėjo 1-ąją Rietave, buvusioje Žemaitijos kolegijoje, pradėjo veikti šios mokyklos filialas (septyniose grupėse mokėsi 165 mokiniai). Direktorius pateikė informaciją apie mokykloje ruošiamus specialistus, bendradarbiavimą su įmonėmis ir apgailestavo, kad ne visuomet gali patenkinti verslo pageidavimus. Uždarosios akcinės bendrovės „Plungės lagūna“ valdybos pirmininkas Almutis Bieliauskas pasiūlė rengti darbo rinkai ekskavatorininkus – geodezininkus, kurie labai reikalingi tokioms įmonėms, kaip „Plungės lagūna“.
Apie naują verslą Savivaldybėje pradedančią UAB „Rietuva“ papasakojo jos direktorius Ramūnas Skurvydas, apgailestavęs, kad tokių specialistų (pvz., impregnuotojų), kokių jiems reikia, kol kas niekas Lietuvoje neruošia. „Gerą kolektyvą suformuoti nelengva, – sakė jis, – o specialistus turim užsiauginti patys. Taigi yra ir karjeros, ir darbo užmokesčio didinimo galimybė.“ Beje, ši įmonė ketina įdarbinti daugiau negu pusšimtį žmonių.
Savo nuomonę apie glaudesnį verslo, savivaldos institucijų, darbo biržos, jaunų žmonių bendradarbiavimo pareiškė UAB „Incatrail“ (vietiniai ir tarptautiniai pervežimai) direktorius Vladas Adomavičius, UAB „Patyrio samana“ (durpynas) vyr. inžinierius Andrius Mickus žemės ūkio bendrovės „Minija“ pirmininkas Tomas Skierus, kiti renginyje dalyvavę verslo atstovai. Jaunimo nuomonę pateikė Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Egidijus Gricius ir Rietavo atviro jaunimo centro direktorė Aušra Mickutė.
Renginio pabaigoje susitarta į kitus Mero pusryčius pakviesti LR Seimo, mokesčių inspekcijos, kai kurių kitų institucijų atstovus, prieš tai jiems pateikus klausimus, į kuriuos susitikimo metu jie turės pateikti konkrečius atsakymus.
|