Seniūnų pasitarime šįkart dalyvavo naujasis UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras direktorius Rimantas Adomaitis, kurį pristatė Savivaldybės meras Antanas Černeckis. Direktorius seniūnus patikino, kad jų susitikimas neatsitiktinis. „Manau, kad man, kaip direktoriui, labai svarbu susitikti su tais, kurie geriausiai žino gyventojų problemas. Viešieji ryšiai – mūsų bendrovei itin opi problema, - sakė R. Adomaitis, - todėl susitikdamas su jumis tikiuosi, kad tuo, ką išgirsite šiandien, pasidalinsite su savo žmonėmis.“
Direktorius informavo, kad Kalakutiškės kaime jau veikia atliekų surinkimo aikštelė. Čia Savivaldybės gyventojai gali atvežti padangas (iki 118 cm), stiklą, kuriam skirti du specialūs konteineriai. Aikštelėje priimama neiškomplektuota buitinė technika, yra konteineris žaliosioms atliekoms. Spalio mėnesį, pasak R. Adomaičio, bus įrengta kompostavimo aikštelė, kur gyventojai galės atvežti ne tik žalienas, bet ir medžių šakas, kurių neretai prisikaupia genint medžius.
Bene didžiausia problema asbestinis šiferis, kurio iki šiol žmonės neturėjo kur dėti. Pasak mero A. Černeckio, greitai turėtų įsibėgėti tokio šiferio šalinimo programa, tad bendrovė turėtų suskubti spręsti jo paėmimo iš gyventojų klausimą. Apskaičiuota, kad visoje Rietavo savivaldybėje yra apie 9000 tonų asbestinio šiferio. Žinoma, keis stogus tikrai ne visi, tačiau jau dabar žmonės susirūpinę, kad jo nėra kur dėti. „Mes patvirtinom Savivaldybės paramos asbesto turintiems gaminiams šalinti iš viešojo naudojimo ir gyvenamųjų pastatų programą, - sakė A. Černeckis, - tačiau, kol jūs neišspręsit šiferio išvežimo klausimo, negalim parengti programos įgyvendinimo tvarkos.“
R. Adomaitis patikino, kad gyventojai galės iki 100 kg šiferio atvežti į atliekų priėmimo aikštelę Kalakutiškėje, tačiau Jėrubaičių sąvartynas kol kas neturi licencijos tvarkyti pavojingas atliekas. Dabar dėl šiferio išvežimo reikėtų tartis su UAB „Valda“.
Seniūnams pasidomėjus, ką ūkininkams daryti su plėvele, kurioje buvo laikomas šienainis, direktorius paaiškino, kad tereikia pasiskambinti į UAB „Virginijus ir Ko“, kurie patys atvažiuoja ir išsiveža plėvelę. O ūkininkas gauna dokumentą, įrodantį, kad atidavė ją perdirbti.
Pasitarime diskutuota ir apie būtinybę įgyvendinti solidarumo principą nustatant rinkliavos mokestį, gyventojų informavimą, kaip rūšiuoti atliekas ir kaip to nedarantys bus baudžiami.
Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas informavo seniūnus apie naujus autobusų grafikus, kurie buvo sudaryti atsižvelgiant į gyventojų prašymus.
|