|
Lopaičiai žinomi ne tik aplinkiniuose rajonuose. Tiesa, Lopaičių etnomitologinis kompleksas dar tebevadinamas spėjamu, tačiau lankytojų čia netrūksta. Pamatyti šią vietovę, užkopti į piliakalnį, paglostyti vadinamosios šventvietės akmenis, o ypač – atsigerti iš gydančiu vadinamo šaltinio ar net namo keletą plastikinių butelių vandens parsivežti skuba žmonės iš visos Lietuvos. |
Tiesa, pasiekti šaltinį iki šiol nebuvo lengva – reikėjo ir į kalnelius kopti ir žemyn slidžiu taku leistis. Rugsėjo 14-ąją oficialiai buvo atidarytas naujasis takas, kurio įrengimu rūpinosi ir finansavo VĮ Rietavo miškų urėdija. Rangovas – uždaroji akcinė bendrovė „Plungės lagūna“ – išties pasistengė ir užsakymą įvykdė su kaupu. Dabar atsigerti gaivinančio šaltinio vandens eidamas gali ir ant suolelio prisėdęs pailsėti, ir gražiomis apylinkėmis pasigėrėti.
Susirinkusiems į tako atidarymą žiniasklaidos atstovams ir svečiams apie Lopaičių istoriją papasakojo urėdijos atstovas ryšiams su visuomene Eugenijus Bunka. Urėdas Vacys Jankauskas prisiminė, kaip 2001-aisiais urėdija vietos bendruomenės ir Savivaldybės prašymu pradėjo tvarkyti mišką prie piliakalnio. „Manau, kad tie darbai dar nesibaigė, - sakė urėdas, - nes aktyvi visuomenė greitai ras naujų. O mums irgi gera, kad galim prisidėti prie bendrų projektų ir pagelbėt tvarkant tokį unikalų gamtos kampelį.“
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis padėkojo už nuveiktus darbus ir urėdui Vaciui Jankauskui padovanojo dailų akmenį (kad primintų Lopaičius) su užrašu „Už Lopaičių etnomitologinio komplekso sutvarkymą“. Padėkos ir sveikinimo žodžiai skambėjo iš Tverų seniūno Antano Zalepūgo, Seimo narių Jurgio Razmos ir Remigijaus Žemaitaičio, UAB „Plungės lagūna“ atstovo Almučio Bieliausko lūpų. Perkirpus juostelę visi patraukė naujuoju taku. Tiesa, vieni pasuko tiesiai prie šaltinio, o kiti, ištvermingesni, užkopė į piliakalnį ir miško takeliais aplankė žymiuosius Lopaičių akmenis, o kai kurie net ir išbandė jų poveikį.
|