|
Dažnai susimąstome, kaip reikėtų keisti savo įpročius – tinkamai maitintis, pradėti sportuoti, daugiau laiko būti gamtoje ir pan. Ar ne laikas pagalvoti apie mus supančią aplinką ir pradėti rūšiuoti? Rūšiavimas – tai ne madingas ar populiarus visuomenės požiūris, o kasdienis ir įprastas kiekvieno žmogaus gyvenimo įprotis, kuris prisideda prie aplinkos saugojimo ir tausojimo.
|
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinių klasių mokiniai balandžio 18-22 dienomis dalyvavo akcijoje „Rūšiuoji – vadinasi galvoji“. Jos metu vaikai buvo mokomi, kaip teisingai rūšiuoti plastiko, stiklo, popieriaus atliekas.
Savaitės akciją užbaigė Rietavo savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus specialistė (ekologė) Vesta Andrijauskienė. Kadangi pradinėse klasėse mokosi apie 180 mokinių, jie buvo padalinti į dvi grupes. Pristatymo metu mokiniams pateikta informacija apie Rietavo savivaldybėje susidarančias atliekas, jų rūšiavimą. Drausmingi vaikai (ypač – pirmokai) drąsiai atsakinėjo į ekologės klausimus, įdėmiai klausėsi. Visada smagu dirbti su vaikais, nes jie turi ir, svarbiausia, nebijo išsakyti savo gražių minčių (pvz., kodėl reikia atliekas rūšiuoti? Nes šiukšlės miške ežiukui gali uždengti akis ir jis nematys kur eiti).
Visiems pradinių klasių vaikams Savivaldybės administracija dovanojo knygutes „Galvočiukės Čiukės ir Rūšiuotuko Tuko nuotykiai“, kuriose yra įvairių užduočių, susijusių su rūšiavimu.
Nepamirškime, kad atliekas rūšiuoti reikia, nes:
- Saugome švarią aplinką.
- Prisidedame prie savo ir aplinkinių sveikatos išsaugojimo.
- Taupome vis labiau senkančius gamtos išteklius ir energiją.
- Kaupiame žaliavas naujų produktų gamybai.
- Išvengiame neestetiško vaizdo ir blogo kvapo.
- Saugome nuo pavojų gyvūnus.
- Ribojame miškų kirtimą, vandens ir oro taršą.
- Nesukuriame prieglobsčio beglobiams gyvūnams ir parazitų nešiotojams.
- Mažiname sąvartynuose šalinamų atliekų kiekį.
- Prisidedame prie ateinančių kartų gerovės.
Vesta ANDRIJAUSKIENĖ
Vietos ūkio skyriaus specialistė (ekologė)
|