|
Sausio 16-ąją Mykolo Oginskio rūmai Plungėje sulaukė garbingo svečio – Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos. Čia jis susitiko su Telšių apskrities savivaldybių (Plungės. Telšių, Mažeikių rajonų ir Rietavo) merais. Šalies vadovo komandos nariai dalyvavo susitikimuose su savo sričių atstovais.
|
Susitikime su merais aptarti aktualūs klausimai – valstybės funkcijų ir savivaldybės įmonių centralizavimo, Lietuvos ir užsienio investicijų pritraukimo į regioną ir galimos kliūtys tai įgyvendinant. Diskutuota energetikos, transporto, žemės ūkio, investicijų į energijos skirstymo operatorių, vandentvarkos įmonių sujungimo ir kitomis temomis. Prezidentas pabrėžė, kad vis dar trūksta susikalbėjimo tarp centrinės ir regionų valdžios, o savivaldybės per mažai girdimos sostinėje. Aptariant kultūros ir švietimo aktualijas kalbėta apie neformalaus ugdymo finansavimą, su Žemaitijos kolegijos uždarymu susijusias problemas, švietimo įstaigų direktorių atranką.
Po susitikimo Prezidentas trumpai atsakė į žiniasklaidos atstovų klausimus. Su merais nusifotografavęs rūmų fone, Prezidentas Gitanas Nausėda išvyko. Jo darbotvarkėje dar buvo numatytas apsilankymas memoriale, skirtame Lietuvos žydų bendruomenėms ir garsiems litvakams atminti (Žemaitijos nacionaliniame parke įsikūręs sodas – unikalus žydų bendruomenių, kurių Lietuvoje iki 1940 m. buvo virš 200, įamžinimas). Vėliau šalies vadovas Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje susitiko su gimnazijos ir regiono bendruomenėmis.
Po susitikimo su Prezidentu Gitanu Nausėda Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis džiaugėsi, kad susitikimas buvo naudingas, o Prezidentas skyrė daug dėmesio regioninei politikai. „Daug kalbame, o mažai padarome. Visą laiką kalbama apie regioninę politiką, bet kai reikia ją realiai įgyvendinti, tai reikia pradėti nuo paprastų dalykų: investicijų, gamyklų atėjimo, sąlygų sudarymo. Tiesiog reikia dėmesio. Labai džiaugiuosi, kad po ilgo laiko dėmesys iš Prezidentūros regionams yra parodytas“, – sakė A. Černeckis.
Prezidentūros ekonominės ir socialinės politikos grupės komanda aptarė socialinės paramos ir socialinių paslaugų sistemas, susitiko su nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovais. Aplinkos ir infrastruktūros grupės nariai bendravo su vietos aplinkosaugininkais ir Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojais. Už nacionalinį saugumą atsakingi patarėjai susitiko su policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovais. Švietimo, mokslo ir kultūros grupės patarėjai bendravo su švietimo įstaigų vadovais ir savivaldybių švietimo skyrių atstovais, regionine kultūros taryba. Šie pokalbiai ir diskusijos buvo naudingi abiems pusėms – ir svečiams, ir vietos atstovams.
|