Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 18894700
Šiandien apsilankė: 0
Dabar naršo: 0
Gyventojams Verslininkams Turistams
Pradžia > Teisinė informacija > Tyrimai ir analizės
2020-03-05  SAVIVALDYBĖS RENKASI Į KŪRYBINES DIRBTUVES

 

Aplinkosauginiame projekte „Man rūpi rytojus“ dalyvaujančios savivaldybės ketvirtadienį renkasi į kūrybines dirbtuves Tauragėje. Dirbtuvėse dalyvauja Tauragės, Kretingos, Plungės, Švenčionių rajonų ir Rietavo savivaldybių atstovai.


Projekto „Man rūpi rytojus“ tikslas – įtraukti bendruomenes kartu su verslu kurti žiedinę ekonomiką atliekų, įskaitant naudotą tekstilę, elektrinio transporto ir jo infrastruktūros, atsinaujinančios energetikos srityse, taip pat kaip aktyviai prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.

„Siekiame padėti savivaldybėms efektyviau kurti žiedinę ekonomiką ir pakeisti esamą situaciją. Šiuo metu prie mūsų projekto prisijungė 14 Lietuvos savivaldybių, palaipsniui jo dalyvėmis taps ir kitos šalies savivaldybės“, – sako aplinkosauginį projektą „Man rūpi rytojus“ vykdančio Aplinkos apsaugos instituto direktorius Alfredas Skinulis.

Pasak jo, šalių ekonomikos yra itin priklausomos nuo kasmet didėjančio gamtos išteklių naudojimo, todėl racionalus gamtos išteklių naudojimas yra vienas iš svarbiausių aplinkosaugos klausimų.

„Įgyvendinant žiedinę ekonomiką atliekos turi virsti ištekliais, o tam būtina ir tinkama infrastruktūra. Kartu su partneriais ieškosime konkrečių priemonių, kaip pagerinti ar sukurti efektyvų elektronikos, baterijų, autoservisų, tekstilės ir kitų atliekų surinkimo ir tvarkymo modelį konkrečioje savivaldybėje. Joje galėtų atsirasti ir „zonos be atliekų, iš atliekų sukurti gaminiai ir kiti įvairūs sprendimai“, – teigia A. Skinulis.

Visus metus savivaldybėse vykstančio aplinkosauginio projekto metu taip pat bus ieškoma būdų, kaip paskatinti naudojimąsi elektriniu transportu ir sukurti jam tinkamą infrastruktūrą. Kartu su elektromobilių ir įkrovimo stotelių gamintojais savivaldybėse bus organizuojami renginiai, kurių metu bus pristatytos naudojimosi elektriniu transportu galimybės. Projekto partneriai taip pat pateiks geriausius sprendimus kiekvienos savivaldybės bendruomenei ar verslo atstovams, kaip panaudoti galingiausią atsinaujinančios energijos šaltinį – saulės energiją.

Kurs „eko miesto“ modelį

Siūlymus ir sprendimo būdus, kaip konkrečiai aplinkosauginiame projekte dalyvaujančiai savivaldybei įgyvendinti žiedinės ekonomikos principus, atspindės „eko miesto“ modelis (žemėlapis). Jo vizualizaciją kurs Vilniaus universiteto ir Vilniaus dizaino kolegijos studentai.

„Dalyvavimas tokiuose projektuose suteikia universiteto ekspertams galimybę dalintis turimomis žiniomis ir prisidėti formuojant aplinkai ir šalies gyventojams aktualius sprendimus, atitinkančius žiedinės ekonomikos principus“, – sako KTU darnios plėtros koordinatorė Giedrė Žakelė.

Vilniaus dizaino kolegijos Interjero dizaino katedros vedėja Ieva Žukauskaitė teigia, kad kolegija jau ne vienerius metus diegia ugdymo procese tvaraus dizaino taikymo metodus ir juos pritaiko realiame gyvenime.

„Kūrybinės praktikos paskaitose studentai kuria realius daiktus iš antrinių, perdirbtų medžiagų. Iš projekto „Man rūpi rytojus“ tikimės realių rezultatų – pamatyti sprendinius mūsų visų aplinkoje“, –  sako I. Žukauskaitė.

Aplinkosauginiame projekte „Man rūpi rytojus“ dalyvauja Alytaus ir Panevėžio miestų, Kaišiadorių, Lazdijų, Birštono, Pasvalio, Rokiškio, Utenos, Kretingos, Plungės, Tauragės, Visagino, Švenčionių r. ir Rietavo savivaldybės. Projektui talkina Kauno technologijos universiteto (KTU), Vilniaus universiteto, Vilniaus dizaino kolegijos, Ekologinio dizaino asociacijos „Ekoda“, VšĮ „Tekstilės tvarkymas“ ir „Žaliasis taškas“, bendrovių „Solitek“, ABB, „KG Knutsson“ ekspertai ir specialistai ir atliekas tvarkanti bendrovė „Atliekų tvarkymo centras“. 

Kūrybinės dirbtuvės Tauragėje – jau trečiosios. Pirmosios dirbtuvės vyko Alytuje, o antrosios – Panevėžyje.

Aplinkosauginis projektas yra tęstinis, todėl, pasibaigus kūrybinių dirbtuvių ciklui savivaldybėse, bus organizuojami atviri visuomenei renginiai, kuriais bus siekiama didinti aplinkosauginį švietimą ir skatinama aktyviai prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Daugiau informacijos apie projektą – www.manrupirytojus.lt, www.atliekos.lt ir www.elv.lt.

Virginija ŽYGIENĖ

Viešųjų ryšių ekspertė

Aplinkos apsaugos institutas

tel. +370 620 10 115

el. p. virginija@aai.lt

www.aai.lt

 
  Spausdinti  
Rietavo savivaldybė
Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Laisvės a. 3, 90311 Rietavas
Tel. (8 448) 73 200
Faks. (8 448) 73 222
El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188747184
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2024     
 

 

 

 

 

 

      

          

 

     

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.