Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 18894700
Šiandien apsilankė: 0
Dabar naršo: 0
Gyventojams Verslininkams Turistams
Pradžia > Veiklos sritys > Aplinkos apsauga
2012-05-21  ŠIAURIAUSIAS EUROPOS KAMPELIS PO RIETAVIŠKIŲ JAUNUOLIŲ KOJOMIS

 

Praėjusią vasarą prasidėjusi Rietavo ir Kupiškio jaunimo centrų draugystė, iš pradžių gyvavusi tik tarp jaunuolių, dabar nenustoja stebinti puikiais bendro darbo rezultatais. Nuo rudens susidraugavę jaunimo centrai ir dvi Norvegijos savivaldybės (Nordkeipo ir Averioi) kartu įgyvendina jaunimo demokratiškumo projektą „DEMO Version of Youth Democracy“.


Šio projekto tikslas – paskatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Norvegijos jaunimo. Šio proceso metu jaunuoliai mokėsi, kaip naudoti demokratijos priemones sprendžiant savo problemas ir siekiant savo tikslų.
Pirmas jaunuolių susitikimas vyko šių metų sausio mėnesį Rietave. Visą savaitę jie bendravo, diskutavo apie demokratiją, žaidė vaidmenų žaidimus „tapdami“ politikais, keliavo ir kitaip turiningai leido laiką. Tarp visų organizacijų užsimezgė nuoširdi draugystė, todėl išsiskyrimo dieną buvo išlieta ne viena ašara...
Antro susitikimo buvo laukiama su dideliu nekantrumu. Po penkis jaunuolius iš kiekvienos organizacijos su lydinčiu vadovu šįkart keliavo į Nordkeipą, šiauriausią Europos kampelį. Dalyvauti projekto dalyvių atrankoje buvo galima visiems jauniems rietaviškiams. Šį kartą Rietavui
atstovauti pasisekė penkiems jaunuoliams, kurie pasidalino savo kelionės ir projekto įspūdžiais.
- Kokia tavo manymu projekto nauda ir kam apskritai reikalingi tokie projektai (jaunimo mainai, demokratiškumo projektai, tarptautinė savanorystė)?
Goda Štarolytė:
„Mano manymu, tokie projektai jaunam žmogui padeda pažinti ir atrasti save. Galbūt nugalėti kompleksus, kalbos „barjerą“. Svarbus viešas kalbėjimas, nuomonės ir idėjų reiškimas. Taip pat jie suteikia galimybę susirasti naujų draugų, pažinti kitas šalis, jų kultūrą.“
- Ar pasikeitė tavo požiūris į demokratiją ir demokratiškumą ir kaip?
Jurgis Lečas:
„Mano požiūris į demokratiškumą tikrai pasikeitė. Projekto pradžioje tai buvo kažkoks politinis šlamštas, bet įsibėgėjus projektui ir po jo, aš gerokai pakeičiau savo nuomonę, kadangi demokratiją galima pritaikyti ir kasdieniniame gyvenime. Siūlyčiau net neabejojant dalyvauti tokiuose projektuose, kadangi tai - nuostabi proga ne tik įgyti praktinių žinių, bet ir pakeliauti, pamatyti tai, ką ne kiekvienas pamato. Po projekto padariau tik vieną išvadą, tiksliau, ją tik pagrindžiau. Fotoaparatu neįmanoma įamžinti to vaizdo, kurį matai akimis. Ypač kada vaizdai – pasakiški.“
- Ką galėtum pasakyti apie Norvegijos žmones, ypač jaunimą?
Monika Jonušaitė:
„Norvegijos žmonės - kol kas vieni iš šilčiausių mano sutiktų. Ko gero, dėl savo stabilios ekonominės padėties, jie neturi tiek daug rūpesčių, todėl lengvai dalija šypsenas visiems praeiviams, nepaisant jų tautybės, odos spalvos ar amžiaus. Jaunimas labai tolerantiškas. Gaila, teko pastebėti, kad jų aktyvumui labai didelę įtaką daro naujausios technologijos. Vis dažniau jie renkasi bendravimą virtualiose erdvėse, o ne „gyvus“ pokalbius.“
- Papasakok apie Norvegiją. Kas paliko didžiausią įspūdį? Nustebino?
Kamilė Andriuškaitė:
„Kiekvieno žmogaus kelionės tikslai būna įvairūs, o man labiausiai patinka atitrūkti nuo kasdienybės ir pajusti laisvės skonį. Visa tai buvo įgyvendinta šioje kelionėje į trolių šalį. Įspūdžiai nenusakomi: susipažinau su šalimi, apie kurią beveik nieko nežinojau, skridau lėktuvu, pėsčiomis kopėme į aukščiausius kalnus, plaukiojome laiveliu ir plonais vingiuotais keleliais važiavome autobusu, turėjau galimybę aplankyti lankomiausias vietas, ir visa tai - tik per 7 dienas. Šalis nepaprastai graži, įspūdingo gamtovaizdžio, išvagota ledynų, fiordų ir kalnų.“
- Ką pasakytum savo bendraamžiams, norintiems dalyvauti panašiuose projektuose?
Ignas Rėkašius:
„Nedvejoti. Nelaukti, kol kas nors pasiūlys ar pakvies. Imtis iniciatyvos, neabejoti savo jėgomis. Nėra nieko neįveikiamo (net ir bendravimas skirtingomis kalbomis)! Tai -neįkainojama pažintis su pasauliu. Tokios galimybės pasitaiko ne kiekvieną dieną, tad praleisti pro akis tokių šansų nevalia.”
Virginija ŠLEPAVIČIŪTĖ

Rietavo atviras jaunimo centro
direktorė

 

 

 

 

 
  Spausdinti  
Rietavo savivaldybė
Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Laisvės a. 3, 90311 Rietavas
Tel. (8 448) 73 200
Faks. (8 448) 73 222
El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188747184
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2025     
 

 

 

 

 

 

      

          

 

     

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.