|
Birželio 12-16 d. Rietavo savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Egidijus Gricius atstovavo Nacionalinei jaunimo reikalų koordinatorių asociacijai (toliau – NJRKA) ES Erasmus+ KA2 veiksmo strateginės partnerystės projekto „New Way – Educated, Motivated, Employed (EME)!“ (toliau – EME) baigiamajame susitikime Valongo mieste Portugalijoje. Šį projekta inicijavo NJRKA ir įgyvendino kartu su partnerėmis – organizacijomis iš Lenkijos, Ispanijos, Bulgarijos ir Portugalijos. Projekto tikslas – kartu su partneriais išgvildenti jaunimo, vadinamo NEET, situaciją ir pasiūlyti kitokį, naują modelį dirbant su tais jaunuoliais, kurie yra patekę į tokią situaciją, kurioje nelengva atrasti save studijose arba darbinėje veikloje.
|
Renginys prasidėjo nuo susitikimo su Valongo (apie 100 tūkst. gyventojų) meru Jose Manuel Ribeiro. J. M. Ribeiro visus dalyvius nustebino savo, kaip savivaldybės mero pagarba demokratiniams principams dėmesį kreipiant į gyventojų nuomonę. Jis yra tiesiogiai rinktas meras ir jau antrą kadenciją šiose pareigose. Jį galima būtų įvardinti kaip vadovą, kuriam dialogas su gyventojais ir skaidrumas įgyvendinant savivaldybės politiką yra labai svarbūs. Anot jo pasitikėjimas demokratinėje visuomenėje yra esminis dalykas. Jis atviras naujiems būdamas, kaip įtraukti gyventojus priimant svarbius sprendimus savivaldybėje ar skirstant biudžetą. Pvz., jis supranta, kad gyventojai turi būti išsilavinę, sumanūs ir skaitantys knygas. Kiekvienas metais skirstant metinį biudžetą, gyventojai gali siūlyti ir balsuoti už norimas įgyvendinti idėjas ar veiklas savivaldybėje, seniūnijose. Tačiau praktiškai tai gali daryti tik tie gyventojai, kurie yra viešųjų bibliotekų abonentai. Vaikams (nuo 6 metų), jaunimui taikomos tos pačios sąlygos. Įdomiausia, kad tai – ne žaidimas, nes išrinkti projektai įgyvendinami 100 proc.. Mero žodžiais tariant, negalima atsiklausus gyventojų nuomonės ją ignoruoti arba atidėlioti, nes negrįžtamai griūva visas pasitikėjimo mechanizmas.
Tokio požiūrio sprendžiant aktualius savivaldybės klausimus nustebinti, susitikimo dalyviai tęsė dviejų dienų programą apibendrindami jau įgyvendintas projekto EME veiklas ir aptarė tarptautinio projekto metu sukurtą naują modelį darbui su NEET jaunuoliais.
Susitikimas baigėsi visų partnerių bendru sutarimu ateityje pasinaudoti jau esamu partnerių tinklu įgyvendinant kitus projektus, nes sukurto modelio principas atvėrė galimybę labiau koncentruotis į atskiras sritis, susijusias su vietinės bendruomenės įsipareigojimais, aktyviai dalyvaujant veiklose su NEET jaunuoliais. Svarbu, kad NEET taptų EME, o tai reiškia: išsilavinę, motyvuoti ir dalyvaujantys darbo rinkoje.
Vienoje nuotraukoje pateiktas EME komunikacijos modelis.
|