|
Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Rietavo viltis“ organizavo dvi vaikų vasaros poilsio programos stovyklas. Pirmoji – „Vilties spindulys“ – vyko birželio 6-10 dienomis. Gyvosios gamtos pažinimo tikslas – ugdyti vaiko gebėjimą suprasti gamtos pasaulį ir bendrauti su juo. Šio tikslo siekiama ugdant nuostatą gerbti, tausoti ir puoselėti viską, kas gyva ir negyva, kas sukurta gamtos ir žmogaus, teikiant žinių apie gyvąją ir negyvąją gamtą, reiškinių tarpusavio priklausomybę, žmogaus ir gamtos santykį, ugdant gebėjimus stebėti, fiksuoti, analizuoti gamtos reiškinius, ieškoti priežastinių ryšių tarp gamtos reiškinių bei gamtos ir žmogaus veiklos.
|
Stovyklos metu pirmiausia buvo pasikartota saugaus eismo taisyklės, kaip saugiai elgtis kelyje, žygyje išvykos metu, išdalinti atšvaitai, knygelės kurias mums padovanojo Sigita Grigaliūnienė. Pirmąją dieną – išvyka į Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų susipažinti su istorija. Apsilankėme parke, stebėjome gyvąją gamtą, paukščius. Antroji diena skirta sportui ir sveikatai (lavinome judesių koordinaciją, sportavome. Trečiąją dieną organizuota pažintinė išvyka į Alkos ūkį, susipažinome su naminiais paukščiais, jų įvairove, gyvenimo sąlygomis. Grįžtant apsilankėme Giliogirio k. esančiame kolekcionieriaus S. Užgalio ąsočių muziejuje. Ketvirtoji diena – išvyka į Rietavo viešąją biblioteką ir pokalbis su bibliotekos darbuotoja R. Durkiene, susipažinimas su knygomis, kuriose kalbama apie naminius ir laukinius paukščius. Kitą dieną išvykome prie Daugėdų tvenkinio. Stebėjome gyvąją gamtą, pasiklausėme paukščių balsų, žaidėme įvairius žaidimus.
Stovykla visiems dalyviams labai patiko. Ačiū rėmėjams Rietavo sav. švietimo ir sporto skyriui už projekto finansavimą, kurio metu neįgalieji turėjo galimybę iškylauti, papramogauti.
Antroji stovykla iš vaikų vasaros poilsio programos – „Tau duotas vienas gyvenimas, saugok jį“ – vyko birželio 13 - 17 dienomis. Menas – vienas veiksmingiausių neįgaliųjų asmenų integracijos į visuomenę būdų. Jis atitolina mus nuo gyvenimiškų rūpesčių, grąžindamas į gyvenimo realybę ir silpnesnius, ir labiau savimi pasitikinčius. suteikia vilties, tikėjimo gėriu. Kūrybinė veikla suteikia pozityvių jausmų, skatina bendradarbiavimą, palengvina adaptaciją kolektyve ir visuomenėje. Šių neįgaliųjų integracija į visuomenę efektyviausiai vyksta per saviraišką. Piešiniai, dainos, vaidyba, eilės – visa tai yra kūryba. Neįgalūs žmonės nori tuo džiuginti kitus ir išreikšti savo jausmus. Specialiųjų poreikių vaikai šiuose užsiėmimuose turi galimybę lavinti motorinius įgūdžius, stiprinti erdvės suvokimą, savivoką, išreikšti negatyvius ir pozityvius išgyvenimus, suvokti juos, lavinti kalbinę raišką. Kūrybiniame procese galima plėsti pažintines vaiko galimybes, toks procesas gali daryti įtaką raidai, esant jos sulėtėjimui. Stovyklėlės metu piešėme, tapėme, lipdėme. Taip pat vykome į Klaipėdoje esančią P. Domšaičio meno galeriją edukaciniam užsiėmimui „Įženk į paveikslą“. Stovykla visiems dalyviams labai patiko.
Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos
„Rietavo viltis“ informacija
|