VMI: PASINAUDOTI KOMPENSACINIO PVM TARIFO LENGVATA GALI DAUGIAU SMULKIŲJŲ ŪKIŲ
|
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. daugiau ūkininkų, kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtojai, iš žemės ūkio produkcijos supirkėjų galės gauti 6 proc. kompensacinį priedą nuo parduotos produkcijos ar suteiktų paslaugų kainos. Nuo šiol lengvata galės pasinaudoti smulkieji ūkininkai, kurių registruotas žemės plotas neviršija 20 hektarų ir Mokesčių inspekcijoje įsiregistravę kompensacinio PVM gavėjais.
„Iki šiol kompensacinio pridėtinės vertės mokesčio priedo gavėjais galėjo registruotis tik tie ūkininkai, kurių registruotas žemės plotas neviršija 7 hektarų. Tikimesi, kad nauji sprendimai atvers platesnes galimybes smulkiųjų ūkininkų ekonominei veiklai skatinti bei prisidės prie šešėlio mažinimo“,– apie valstybės teikiamas lengvatas smulkiesiems ūkiams pasakoja Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, primindamas, kad ūkininkai turėtų prisijungti prie Mano VMI ir pasitikrinti, ar nėra gavę pranešimo apie galimybę tapti kompensacinio PVM gavėjais.
Apie galimybę gauti 6 proc. kompensacinį priedą šių metų pradžioje VMI informavo per 18,3 tūkst. gyventojų, tačiau dalies ūkininkų pranešimai nepasiekė, nes Mano VMI jie nėra nurodę savo elektroninio pašto adreso.
Nuo 2021 m. sausio 1 d. kompensacinio PVM tarifo ūkininkams galimybe gali pasinaudoti tie ūkininkai, kurių registruotas ūkio žemės plotas arba suteiktas asmeniniam ūkiui žemės plotas neviršija 20 hektarų, o bendra ūkininko ir jo partnerių pajamų suma iš šalies teritorijoje vykdomos ekonominės veiklos per paskutinius 12 mėnesių neviršija 45 tūkst. Eur. Pažymėtina ir tai, kad įsigytų iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių prekių vertė (išskyrus naujas transporto priemones ir akcizais apmokestinamas prekes) per praėjusius kalendorinius metus turi neviršyti 14 tūkst. Eur.
Pasinaudoti PVM kompensaciniu priedu yra ne tik paprasta, bet ir naudinga smulkiems ūkiams. Gauto priedo ūkininkas, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, į biudžetą neturi mokėti, tačiau neturi teisės įsigytų prekių ir paslaugų pirkimo (importo) PVM traukti į PVM atskaitą. Primename, kad ūkininkai savo patiektos žemės ūkio produkcijos ir / ar paslaugų apskaitą gali savarankiškai ir nesudėtingai tvarkyti pagal nustatytas apskaitos taisykles laisvos formos žurnaluose ar kompiuterinėse laikmenose, kur turi būti nurodyta produkcijos ir / ar suteiktų paslaugų apskaitos forma.
Kaip registruotis?
Fizinis asmuo, norintis įsiregistruoti ūkininku, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, turi užpildyti formą REG815 ir ją pateikti VMI. Paprasčiausia tai padaryti prisijungus prie Mano VMI e. paslaugų erdvės.
Naudinga informacija:
www.vmi.lt > Mokesčių žinynas > Pridėtinės vertės mokestis > Specialios apmokestinimo PVM taisyklės > Kompensacinio PVM tarifo schemos taikymas ūkininkams (97-100 str.)
Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais gyventojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.
Išsamesnė informacija
Laimonas Rimkus,
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos
tel.: +370 446 62 894, +370 618 59 596; el. p. laimonas.rimkus@vmi.lt
VMI ASMENIŠKAI INFORMUOS ĮMONES PIRMĄ KARTĄ ĮTRAUKTAS Į NUKENTĖJUSIŲ NUO COVID-19 SĄRAŠĄ
|
|
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad 34 tūkst. naujų įmonių, įtrauktų į 2021 m. nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, artimiausiu metu sulauks asmeninio mokesčių administratoriaus laiško apie joms taikomas mokestines pagalbos priemones mokesčių nepriemokoms nuo 2021 m. sausio 1 d. iki balandžio 30 d. Į šį sąrašą patekę verslininkai iki balandžio 30 d. ir du mėnesius po to yra atleisti nuo delspinigių, jiems nebus pradėti išieškojimo veiksmai, o kreiptis dėl mokestinės paskolos sutarties (MPS) be palūkanų jie galės iki balandžio 30 d.
„Priminimus apie galimybę sudaryti MPS be palūkanų iki vasario 28 d. išsiuntėme ir 9,9 tūkst. įmonių, turinčioms mokestinę nepriemoką, kurios pavasarį buvo laikomos nukentėjusiomis, tačiau rudens karantino metu jų veikla nebuvo apribota, todėl į naująjį sąrašą nebuvo įtrauktos“, – teigia VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, ir primena, jog tokių įmonių mokesčių nepriemokai, susidariusiai iki 2020 m. gruodžio 31 d., mokestinės pagalbos priemonės galioja iki vasario 28 d, o mokesčiams nuo sausio 1 d. taikoma įprasta mokėjimo tvarka.
Naujausią pandemijos paveiktų įmonių sąrašą skelbiame VMI interneto svetainės skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19 > Informacija verslui.
Aktualiausia informacija mokestiniais klausimais skelbiama VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt. Šiuo metu visos VMI paslaugos ir konsultacijos - tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 (spausti „5“) ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.
Išsamesnė informacija
Irma Juškaitė, Valstybinė mokesčių inspekcija +370 5 2687 513, +370 6 8707 138
El. p. irma.juskaite@vmi.lt |