Rietavo savivaldybė - 2017 m. sausio 19 d. dalyvauta projekto „Lietuvos Respublikos ir Norvegijos karalystės institucijų bendradarbiavimas perteikiant žinias ir gerąją patirtį administracinio – finansinio valdymo bei korupcijos mažinimo ir prevencijos srityje Lietuv

 
Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 18894700
Šiandien apsilankė: 0
Dabar naršo: 0
Pradžia > Korupcijos prevencija
Versija spausdinimui
2017 m. sausio 19 d. dalyvauta projekto „Lietuvos Respublikos ir Norvegijos karalystės institucijų bendradarbiavimas perteikiant žinias ir gerąją patirtį administracinio – finansinio valdymo bei korupcijos mažinimo ir prevencijos srityje Lietuv

2017 m. sausio 19 d. dalyvauta projekto „Lietuvos Respublikos ir Norvegijos karalystės institucijų bendradarbiavimas perteikiant žinias ir gerąją patirtį administracinio – finansinio valdymo bei korupcijos mažinimo ir prevencijos srityje Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijoms“ baigiamojoje konferencijoje

Rietavo savivaldybė, kartu su kitais partneriais įgyvendinusi Norvegijos fondų remiamą projektą, kurio metu šalies savivaldybės perėmė gerąją antikorupcinę Norvegijos patirtį, dalijosi pasiektais rezultatais – Vilniaus miesto savivaldybėje buvo pristatomi sukurti modeliai ir ateities planai. Renginyje dalyvavo ne tik valdžios bet ir su korupcijos prevencija susijusių institucijų atstovai, svečiai iš Lenkijos, Latvijos ir prie projekto prisijungusių 10 Lietuvos savivaldybių: Rietavo, Ignalinos, Plungės, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Lazdijų ir Rokiškio rajonų, Alytaus ir Klaipėdos miestų atstovai.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė LR vidaus reikalų ministras E. Misiūnas, Vilniaus miesto savivaldybės meras R. Šimašius, Norvegijos ambasadorius Dag M. Halvorsen, policijos generalinio komisaro pavaduotojas E. Šileris, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas E. Radzevičius.

 „Šis projektas sėkmingai sujungė STT, Lietuvos policiją, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą ir nevyriausybines organizacijas bendram tikslui – skaidresnei savivaldai kurti, – teigė STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius. – Šio projekto iniciatorių ir partnerių dėka, projekte dalyvaujančios  savivaldybės tapo „skaidriomis savivaldybėmis“, kuriose ir po projekto veiklų bus nuolat matuojamas korupcijos masto kitimas remiantis projekto metu specialistų sukurta Korupcijos mažėjimo rodiklių identifikavimo ir matavimo metodika“.

Konferencijoje pranešimą „Lietuvos teisėsaugos institucijų kovos su korupcija gerosios praktikos adaptavimas Lietuvos savivaldybėse“ skaitė Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas.

Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, pristatydamas pranešimą „Gerosios praktikos Rietavo savivaldybėje pristatymas“, susirinkusiuosius supažindino su Rietavo savivaldybės kūrimosi istorija, jos atkūrimo priežastimis, kalbėjo apie pirmuosius savivaldos įgyvendinimo darbus, atkurtos savivaldos sėkmės garantą, apie Savivaldybės darbuotojų mokymų naudą, išdėstė veiklos principus. „Pasitikėjimas yra būtinas Savivaldybės veiklos elementas, nes ji visos bendruomenės vardu tvarko biudžetą ir užtikrina miesto ir kaimų vystymąsi. Savivaldybė užtikrina socialinį vystymąsi vietos bendruomenėse, skatina verslo plėtrą, kuria gyventojams ir verslui patrauklias gyvenamąsias ir darbo vietas,“ – kalbėjo meras. Pateikdamas Savivaldybės gyventojų anoniminės apklausos rezultatus, meras pasidžiaugė, kad „gyventojų pasitikėjimas Rietavo savivaldybe kasmet auga, nes jos veikla skaidri ir teisėta, aiškiai pagrindžiami sprendimai ir yra atvira vietos bendruomenei“.      

Apie projekto patirties sklaidos galimybes kalbėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovas Leonas Barišauskas. Pranešimą „Korupcijos apraiškos Europos Sąjungos paramos projektuose“ pristatė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie LR VRM Neteisėtos paramos prevencijos ir tyrimo valdybos viršininkas Rolandas Šlepetys. Pranešimą „Mažų pergalių galia“  skaitė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

Konferencijoje pranešimus skaitė svečiai iš užsienio. Latvijos Vidaus saugumo biuro vadovas Valters Mūrnieks konferencijos dalyvius supažindino su Latvijos Vidaus saugumo biuro struktūra, pristatė kompetencijos ir atvejo analizę, policijos darbo patirtimi dalijosi Lenkijos Nacionalinės policijos vidaus reikalų biuro analizės ir kontrolės skyriaus patarėjas Jerzy Swiqtek.  

„Stengiamės, kad kova su neskaidrumu įgautų pagreitį, todėl džiugu, kad prie projekto prisijungė tiek savivaldybių – jos ėmėsi apmokyti savo darbuotojus atpažinti korupcijos apraiškas ir kartu kurti modelį, kurį būtų galima pritaikyti ir kitose savivaldybėse“, – baigdamas konferenciją sakė projekto vadovas Vaidotas Petronis.

Remiantis Norvegijos kovos su korupcija patirtimi, Lietuvoje įgyvendinto projekto metu buvo sukurta korupcijos rodiklių identifikavimo ir matavimo metodika, tad ją taikantys savivaldybių atstovai ne tik supras korupcijos rizikas, bet ir pamatys korupcijos kainą kiekvienam šalies gyventojui. Kaip savivaldybėms sekasi kovoti su korupcijos rizikomis, bus siekiama išmatuoti, o savivaldybės bus reitinguojamos pagal pažangą, norint kuo aiškiau ir kuo tiksliau pamatuoti korupcijos mastą šalyje.

Pasaulinės kovos su korupcija organizacijos „Transparency International“ kasmet skelbiamame korupcijos suvokimo sąraše Norvegija 5 vietoje, Lietuva – 32, kaimyninė Estija – 23, o Latvija – 40 vietoje. Korupcijos suvokimo indeksas nustatomas atliekant verslo atstovų apklausas ir kitus ekspertinius tyrimus.

Projektas „Lietuvos Respublikos ir Norvegijos karalystės institucijų bendradarbiavimas perteikiant žinias ir gerąją patirtį administracinio – finansinio valdymo bei korupcijos mažinimo ir prevencijos srityje Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijoms“ finansuojamas 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo, Lietuvos Respublikos ir projekto vykdytojo ir partnerių lėšomis. Bendra projekto vertė – 689 781,82 Eur. Iš jų 586 314,54 Eur – paramos lėšos. Projekto vykdymo laikotarpis – nuo 2015-09-08 iki 2017-01-30.

Projekto partneriais tapo 10 Lietuvos savivaldybių, „Næringslivets Hovedorganisasjon“, VšĮ Projektų valdymo ir mokymo centras, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, BI „Norwegian Business School“, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Paskutinis atnaujinimas: 2017-02-20 11:32:54

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.