Rietavo savivaldybė - EP naujienos

 
Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 18894700
Šiandien apsilankė: 0
Dabar naršo: 0
Pradžia > EP naujienos
Versija spausdinimui
EP naujienos


Naujienlaiškis – 2020 07 01

 

 
 

Rugsėjis įsibėgėjo kaip reikiant: daug darbų, įdomių projektų ir svarbių renginių. Ypač svarbus bus pranešimas apie Europos Sąjungos padėtį, nuo kurio priklausys ES ateities politiniai sprendimai. O Lietuvoje kviečiame stebėti „Keliones po mylimą Lietuvą“ su Mantu Bartuševičiumi, planuojame naująjį projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ sezoną ir ruošiamės pasikeitusiam LUX kino apdovanojimo formatui.

 

 

 

 

Pranešimas apie Europos Sąjungos padėtį #SOTEU

Kasmet Europos Komisijos pirmininkas kreipiasi į Europos Parlamentą su pranešimu apie Europos Sąjungos padėtį (#SOTEU), kuriame apžvelgiami ES pasiekimai, aptariami pagrindiniai sunkumai ir iššūkiai bei nubrėžiamos ateities darbų gairės. Šiais metais Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pranešimą Europos Parlamente pristatys rugsėjo 16 d.

SOTEU diskusijos – ypatinga proga parodyti Europos Komisijos atskaitomybę demokratiškai išrinktiems ES atstovams. Šių metų diskusijų dėmesio centre bus svarbūs klausimai: ekonomikos atsigavimas po pandemijos, ateinančio laikotarpio ilgalaikis ES biudžetas, klimato kaita, jaunimo nedarbas ir migracijos srautai.

Pranešimą ir diskusija su EP nariais galima stebėti tiesiogiai internetu. O rugsėjo 15 d. Europos Parlamento pirmininkas ir frakcijų vadovai aptars Europos Sąjungos prioritetus ir atsakys į jūsų klausimus bei idėjas.

 

Nuorodos į tiesioginę transliaciją ir daugiau informacijos apie #SOTEU

 

 

 

Jaunimo forumas EYE tęsiasi virtualioje erdvėje

Gegužės mėnesio pabaigoje Strasbūre turėjęs vykti Europos jaunimo forumas EYE2020 dėl pandemijos buvo priverstas persikelti į internetinę erdvę, kad nuliūdino būsimus dalyvius, bet leido jaunimui iš visos Europos ir viso pasaulio stebėti internetines sesijas. Šį rudenį, EYE tęs gyvas diskusijas Facebook tinkle įvairiomis temomis:

Rugsėjo 15 d. 17 val. EP vicepirmininkas Othmar Karas išklausys jaunimo idėjas apie geresnę ateitį Europai (renginys vyks anglų, prancūzų, vokiečių, italų, ispanų ir lenkų kalbomis).


Stebėkite tiesiogiai!

 

 

 

Sveikiname Lietuvos MEPA mokyklas ir kviečiame registruotis naujam etapui

Nepaisant koronaviruso pandemijos ir karantino, sujaukusio daugelių mūsų gyvenimą, daugiau nei 90 Lietuvos gimnazijų ir profesinio rengimo centrų sėkmingai įgyvendino projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) veiklas 2019-2020 mokslo metais ir tapo sertifikuotomis MEPA mokyklomis. Džiaugiamės, kad net ir pasikeitusiomis sąlygomis mokytojai sugebėjo integruoti MEPA medžiagą į nuotolinį mokymą ir surengti nemažai internetinių diskusijų ir renginių.

Projektas tęsis ir 2020-2021 mokslo metais, tad visos norinčios prie jo prisijungti gimnazijos ir profesinio rengimo centrai kviečiami registruotis. Įvadiniai seminarai, kuriuose bus pristatyti MEPA reikalavimai, sąlygos ir mokomoji medžiaga, planuojami spalį (gyvai ir/arba internetu). Ar pavyks pasiekti, kad Lietuvoje būtų 100 sertifikuotų MEPA mokyklų kitai metais?

2019-2020 m. m. MEPA projekto rezultatai

MEPA registracija 2020-2021 mokslo metams

MEPA tinklaraštis (MEPA taisyklės ir naujienos iš MEPA mokyklų)

 

 

 

Kelionės po Lietuvą su Mantu Bartuševičiumi

Ar žinojote, kad Lietuvoje galima surasti labai daug Europos Sąjungos? Tuo įsitikinti kviečia žinomas humoristas Mantas Bartuševičius ir jo žmona Ieva savo KML. Žiūrėkite video, kuriuose sužinosite, kad KML reiškia „Kelionės po mylimą Lietuvą“, atraskite maisto kelią nuo lauko iki stalo, patyrinėkite ekologiškus ūkius, medžiokite ultravioletinius spindulius, pamatykite vėjo malūnus iš arčiau, išgirskite apie Europos literatūros premiją iš jos laimėtojos... Keliaukite kartu su Mantu smagiai ir lengvai.

 

 

„I+M=KML“ siužetai Youtube kanale

 

 

 

 

LUX apdovanojimas – naujas formatas, daugiau filmų

Prieš 13 metų Europos Parlamento įsteigtas LUX kino apdovanojimas kasmet teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę. Nuo šių metų LUX kino apdovanojimas bus vadinamas „LUX Europos publikos kino apdovanojimu“ ir atspindės Europos Parlamento ir „European Film Academy“ partnerystę su Europos Komisija ir tinklu „Europa Cinemas“. Daugiau filmų (penki) bus subtitruojami 24 oficialiomis ES kalbomis ir juos galės pamatyti visi Europos Sąjungos kino mėgėjai (nors šiemet, dėl COVID-19, apdovanojimui bus atrinkti tik trys filmai). Keisis ir apdovanojimo grafikas: finalinis filmų penketukas paaiškės gruodžio mėnesį, o visi jie bus rodomi ES šalių kino teatruose ir internete kiekvienų metų pavasarį. 

Sužinokite daugiau apie atsinaujinusį LUX apdovanojimą

 

 

 


Naujienlaiškis – 2020 02 13

 

 

2020-02

Vasaris šiemet ilgas, tad tilpo daug įdomaus: kviečiame pabendrauti su mumis Vilniaus knygų mugėje, užsiregistruoti dalyvauti aplinkosaugos temai skirtame hakatone, taip pat registruotis į Europos jaunimo forumą EYE2020 bei teikti paraiškas Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijos konkursui.

 

 

 

 

Registruokitės į EYE2020

Iki vasario pabaigos galima registruotis į gegužės mėnesį Strasbūre vyksiantį Europos jaunimo forumą EYE2020. Tai puiki galimybė visos Europos jaunuoliams susitikti su bendraamžiais iš kitų Europos šalių, aptarti svarbiausias, įdomiausias ir sudėtingiausias jaunimui rūpimas temas bei pasiūlyti savo idėjas Europos politikams. Dalyvavimas forume nemokamas, o kelione, apgyvendinimu ir kt. pasirūpina patys dalyviai.
Informacija apie EYE2020 ir registracija

 

 

Susitikime Vilniaus knygų mugėje

Jau kitą savaitę visų vilniečių ir miestų svečių lauksime ES institucijų stende Vilniaus knygų mugėje. Šiais metais kalbėsime apie tai, ką Europos Sąjunga daro visų piliečių labui – galėsite sužinoti apie ES vartotojų ir keleivių teises, Erasmus+ ir Europos solidarumo korpusą, pamatyti mikroplastiką, išgirsti apie stažuotes ES institucijose bei padiskutuoti su Europos Parlamento nariais iš Lietuvos. Užsukite ir sužinokite daugiau.

Visa renginių stende programą rasite čia

 

 

 

Paskutinės dienos registruotis į hakatoną

Iki vasario 16 d. dar galima registruotis į #Hack4Climate hakatoną, kuriame kviečiame dalyvauti IT sektoriaus profesionalus, dizainerius, viešųjų ryšių specialistus, teisininkus, architektus, inžinierius, mokytojus, studentus, moksleivius ir visus kitus, kuriuos domina ekologiškos technologijos ir tvarūs sprendimai. Hakatono metu dalyviai susiburs į komandas (iki 5 žmonių) ir su mentorių pagalba kurs naujus inovatyvius produktus. Geriausius IT sprendimus pasiūliusios komandos bus apdovanotos.

Registracija į hakatoną

 

 

ECYP2020: geriausių jaunimo projektų konkursas

Iki vasario 21 d. Europos Parlamentas kviečia jaunimo organizacijas ir pavienius aktyvistus teikti apdovanojimui projektus (neseniai įgyvendintus ar vis dar vykdomus), kurių tikslas – skatinti jaunimo tarpusavio supratimą, europietiškas vertybes ir bendradarbiavimą. Geriausių kiekvienos šalies projektų vykdytojai bus pakviesti į apdovanojimo ceremoniją Achene, kur paaiškės trys geriausi visos Europos projektai.

Visa informacija apie konkursą ir paraiškos forma

 

 

 

 

Ilgalaikis ES biudžetas – kas tai yra?

ES ilgalaikis biudžetas prisideda prie sveikesnio ir saugesnio maisto, naujų ir geresnių kelių, sklandaus geležinkelių ir oro uostų darbo, švaresnės aplinkos ir geresnio saugumo prie ES išorinių sienų. Finansuodama įvairius projektus ES siekia gerinti Europos piliečių gyvenimą. Šiais metais ES institucijos ir valstybės turės sutarti dėl 2021-2027 metų ilgalaikio biudžeto tikslų ir prioritetų, biudžetą turės patvirtinti Europos Parlamentas.  

Sužinokite daugiau apie ilgalaikį ES biudžetą


Naujienlaiškis – 2019 11 20
 
 
2019–11

Lapkritis pilnas naujienų ir renginių: paskelbtas jaunimo projektų konkursas, Europos Parlamentas kviečia stažuotis, artėja LUX kino dienos Lietuvoje ir Sacharovo premijos renginiai, MEPA muša rekordus. Daug įdomaus – sužinokite ir dalyvaukite.

 
 
LUX kino dienos laukia žiūrovų
Lapkričio 28-30 dienomis Kaune, Utenoje ir Marijampolėje bus galima nemokamai pamatyti tris filmus, šiais metais nominuotus Europos Parlamento LUX kino apdovanojimui. Tai „Hammarskjöld byla“, nagrinėjantis Nobelio premijos laureato Dago Hammarskjöld mirties aplinkybes; „Dievas egzistuoja, jos vardas Petrunija“, gvildenantis religijos, patriarchalinių normų ir lyčių lygybės klausimą; bei „Karalystė“, rodantis politikos užkulisius ir politinius žaidimus.
 
Informaciją apie seansus ir bilietus rasite čia
 
 
 
Europos Parlamentas ieško stažuotojų

Iki lapkričio 30 d. dar galima užpildyti paraišką stažuotei Europos Parlamente (Briuselyje, Liuksemburge, arba pas mus – Vilniuje). Jei turite universitetinį diplomą, atitinkate kalbinius reikalavimus, nesate atlikę praktikos ar dirbę ES institucijose ilgiau nei 2 mėnesius bei norite pamatyti, kaip atrodo darbas Europos Parlamente iš arčiau – teikite paraišką.

EP Šumano stažuočių tinklalapis – taisyklės ir registracijos formos
 
 
 
DiscoverEU: laimėkite traukinio bilietus kelionei

Jei esate gimę tarp 2001 m. sausio 1 d. ir 2001 m. gruodžio 31 d., turite vienos iš ES valstybių narių pilietybę, teisingai nurodysite savo asmens tapatybės kortelės arba paso numerį bei atsakysite į viktorinos klausimus, turite šansą laimėti nemokamą kelionę po Europą traukiniu. Registruotis dalyvauti #DiscoverEU bilietų loterijoje galite iki lapkričio 28 d.

Visa informacija apie DiscoverEU ir registracijos puslapis
 
 
 
ECYP2020: geriausių jaunimo projektų konkursas
Iki 2020 m. sausio 31 d. teikite paraiškas Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti ir laimėti 7 500, 5000 ir 2 500 eurų premijos bei apsilankymą Europos Parlamente. Dėl premijos varžosi jau įgyvendinti ar šiuo metų įgyvendinami projektai, kurie skatina skirtingų Europos tautų savitarpio supratimą, puoselėja Europos tapatumą ir europiečių bendrumo jausmą.

Čia rasite informaciją apie konkursą ir paraiškos formą
 
 
 
Nemokamas kino apie Olegą Sencovą seansas
Gruodžio 10 d. 17 val. Vilniuje, kino teatre „Skalvija“, rodysime dokumentinį Askoldo Kurovo filmą „Teismas: Rusijos valstybė prieš Olegą Sencovą“ apie bandymą susidoroti su kino režisieriumi Olegu Sencovu. Šiam ukrainiečių kūrėjui buvo skirta 20 metų laisvės atėmimo bausmė už „teroristinių veiksmų planavimą prieš Rusiją“ ir pasipriešinimą Krymo aneksijai.  2018 m. Europos Parlamentas skyrė Olegui Sencovui Sacharovo premiją už minties laisvę. Nemokamus bilietus į seansą pasiimkite kito teatro kasoje gruodžio 10 d. Vietų skaičius ribotas.
 
 
 
MEPA Lietuva – naujas rekordas
Projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ tęsiasi ir muša rekordus: dalyvauti MEPA užsiregistravo 136 gimnazijos ir profesinės mokyklos. Trečdalis jų – naujokai. MEPA dalyviai organizuos pamokas apie ES ir Europos Parlamentą, teminius projektus, Europos dienos šventę ir pristatys projektą savo bendruomenei. Visai netrukus apie MEPA veiklas visoje Lietuvoje galėsite paskaityti projekto bloge (apie jį pranešime kiek vėliau).

Susipažinkite su MEPA projekto dalyvėmis
 
 
 
 
 
 
 
Europos Parlamento biuro Lietuvoje komanda 
 
  + 370 5 2120766
  epvilnius@europarl.europa.eu
  Mes Facebooke
 

Mes Instagrame

Naujienlaiškis – 2019 09 04
 
 
2019–09

Pasitinkame vis dar vasara dvelkiantį rugsėjį ir grįžtame į darbus bei mokslus. Apie mūsų planus šiam rudeniui, projektus mokykloms, jaunimui ir daugiau – šiame naujienlaiškyje.

 
 
 
MEPA projektas pradeda 4-ąjį sezoną
Iki rugsėjo pabaigos kviečiame visas Lietuvos gimnazijos ir profesines mokyklas prisijungti prie projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA). Pasibaigusiais mokslo metais ambasadorių vardą gavo 84 gimnazijos ir profesinio rengimo centrai, surengę apie 4000 MEPA pamokų, 350 Europos dienai skirtų renginių bei įtraukę į veiklas daugiau nei 70 tūkst. dalyvių. Moksleiviai iš 41 dalyvavusios įstaigos bus pakviesti į Euroscola dienas Strasbūre šiais mokslo metais. MEPA projektas tęsiasi – kviečiame registruotis.
Plačiau apie MEPA ir registraciją naujam sezonui
 
 
 
Kviečiame į diskusiją Birštone!

Seną Babelio bokšto istoriją žinome visi – žmonės negalėjo susikalbėti ir bendras darbas tapo neįveikiama užduotimi. Tad ar galimas sėkmingas dialogas tarp Europos Sąjungos institucijų ir milijonų skirtingų kultūrų piliečių? Į šį klausimą atsakys komunikacijos ekspertas Stephen Clark (Europos Parlamentas) ir Mykolas Katkus, viešųjų ryšių ekspertas. Jie diskutuos apie ES komunikaciją, apie 200 000 000 Europos rinkimuose balsavusiųjų lūkesčius ir realybę. Diskusiją moderuos Aidas Puklevičius. Iki susitikimo Birštone rugsėjo 7 d. 14:30 val.

Renginio puslapis Facebooke
 
 
 
Kandidatų į Europos Komisijos narius klausymai

Rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje ES šalių siūlomi kandidatai į Europos Komisijos narius „laikys egzaminą“ Europos Parlamente. Taip galima pavadinti klausymus Europos Parlamento komitetuose, kurių metu EP nariai ir visi besidomintys ES temomis gali geriau susipažinti su kandidatais, išgirsti jų nuomonę įvairiais klausimais, sužinoti apie numatomus prioritetus Europos Sąjungai. Ne visiems kandidatams pavyksta išlaikyti šį egzaminą sėkmingai, bet visus klausymus bus galima stebėti tiesiogiai su vertimu į lietuvių (ar bet kurią kitą oficialią ES) kalbą.

Informacija apie klausymus Europos Parlamente
 
 
 
EYE2020 laukia pasiūlymų
2020 m. gegužės 29-30 d. Strasbūre vyks jau ketvirtasis Europos jaunimo forumas EYE2020. Šiuo metu jauni europiečiai gali siūlyti veiklas ir idėjas, kurios būtų įdomios kitiems forumo dalyviams ir visiems jauniems europiečiams. Jeigu turite temą, kurią norėtumėte pristatyti ar aptarti, norėtumėte surengti dirbtuves ar smegenų šturmo sesiją, sušokti ar organizuoti karaokę – siūlykite savo veiklas iki 2019 m. lapkričio 17 d. O registruotis dalyvauti forume bus galima nuo sausio mėnesio.
Plačiau apie veiklų idėjas ir pasiūlymų teikimą
 
 
 
EYE2020 – subsidijos kelionei
Dalyvavimas Strasbūre vyksiančiame Europos jaunimo forume EYE2020 yra nemokamas, tačiau kelionė iki šio miesto gali gerokai kainuoti. Siekdamas pritraukti kuo didesnę dalyvių įvairovę iš kuo daugiau šalių, miestų ir miestelių, Europos Parlamentas skirs subsidijas kai kurių aktyvistų grupių kelionėms. Paraiškos tokioms subsidijoms priimamos iki spalio 15 d. Atkreipkite dėmesį, kad registruotis galima tik grupėmis po mažiausiai 10 žmonių.
Apie dalyvavimą EYE2020
 
 
Europos Parlamento biuro Lietuvoje komanda
Naujienlaiškis – 2019 06 29
 
 
2019–11

Jau kitą savaitę, liepos 1-4 d., prasidės naujosios kadencijos Europos Parlamento sesija, kur paaiškės, kas vadovaus Parlamentui, kokiuose komitetuose dirbs parlamentarai. Išsamiau apie rinkimus ir naująjį Europos Parlamentą, apie Suomijos pirmininkavimą, MEPA projekto rezultatus, mūsų biuro planus vasarai ir rudeniui skaitykite šiame naujienlaiškyje. Linkime Jums labai gražios vasaros, įspūdžių pilnų atostogų ir atsisveikiname iki rugsėjo :)

 
 
 
Europos Parlamento rinkimų rezultatai

Pagrindinė EP rinkimų naujiena, plačiai nuskambėjusi visoje Europos Sąjungoje ir už jos ribų, – piliečių aktyvumas balsuojant. Pirmą kartą nuo 1979 m. aktyvumas ženkliai padidėjo ir pasiekė 51 proc. visų ES rinkėjų. ES šalys vis dar siunčia oficialius rinkimų rezultatus Europos Parlamentui, bet jau dabar aišku, kad tradiciškai didžiausios frakcijos (ELP ir S&D) prarado dalį vietų, išaugo žaliųjų, liberalų ir radikalesnių frakcijų narių skaičiai. Steigiamoji sesija vyks jau kitą savaitę – bus renkamas Europos Parlamento pirmininkas, pavaduotojai ir kvestoriai. Bus tvirtinami ir komitetų sąrašai.

Visi klausimai apie steigiamąją sesiją ir naujosios kadencijos Parlamento darbo pradžią
 
 
 
MEPALietuva – rezultatai
Pagaliau įvertinome visas gimnazijų pateiktas ataskaitas ir taip susipažinome su mokyklų, norinčių tapti Europos Parlamento ambasadorėmis, veiklomis šiais mokslo metais. Didžiulis AČIŪ visiems dalyvavusiems! Labai džiaugiamės galėdami pranešti, kad MEPA statusas buvo suteiktas net 84 projekto dalyvėms (76 gimnazijoms ir 8 profesinio rengimo centrams). Rinkimų metais geriausiųjų laukia dar daugiau kelionių į Strasbūrą ir mokytojų seminarai Briuselyje. Sveikiname dalyvius, o visus kitus kviečiame registruotis projektui rudenį!
2018-2019 mokslo metų MEPA rezultatai ir apdovanojimai
 
 
 
Stažuotės EP ir mūsų biure

Liko dar pora dienų pateikti paraiškas stažuotėms Europos Parlamente. Kadangi esame vienas iš daugelio Europos Parlamento skyrių, stažuotis galite ir mūsų biure Vilniuje. Mes ieškome dviejų stažuotojų, kurie pradėtų darbą nuo spalio 1 d. Stažuotės yra apmokamos. Svarbiausia – turėti aukštąjį išsimokslinimą (bent bakalauro diplomą) ir norą dirbti Europos Parlamente. Paskutinė registracijos diena – birželio 30 d.

Stažuočių pasiūlymai Vilniuje
 
 
 
Susitikime festivalyje „Būtent!“
Nors vasara dar net neįpusėjo, jau ruošiamės rudens projektams, iš kurių pirmas ir svarbiausias – dalyvavimas festivalyje „Būtent!“, kuriame, be abejo, kalbėsime apie Europą, o savo įžvalgomis dalinsis mūsų tarnybos vadovas Stephen'as Clark'as. Lauksime Jūsų rugsėjo 6-7 d. Birštone. Būtinai dalyvaukite „Būtent!“, bus smagu.
Festivalio Facebook puslapis
 
 
 
Suomijos pirmininkavimas - Onnea, Suomi!
Nuo liepos 1-osios pirmininkavimą ES Tarybai perima Suomija, kuri turi vieną didelį prioritetą – iki metų pabaigos pasiekti susitarimą dėl klimatui neutralios ES iki 2050-ųjų. Programoje taip pat siekiama sustiprinti teisės viršenybę ES, baigti bankų sąjungos kūrimą (konkrečiai – derybas dėl bendro indėlių draudimo), apmokestinti skaitmenines įmones. Užsienio politikos srityje Suomija sieks išlaikyti vieningą ir nuoseklią ES poziciją Rusijos atžvilgiu ir sieks veiksmingiau spręsti migracijos krizę.
Suomijos pirmininkavimo puslapis
 
 
 
 
Pasiruoškite kelionėms!
Vasara – kelionių metas. Tad siūlome apsilankyti tinklalapyje, kuriame rasite visą informaciją apie reikalingus kelionės dokumentus, keleivių teises, vairavimą užsienyje, saugumą ir pirmąją pagalbą. Čia galėsite sužinoti ir apie specialias mobiliasias aplikacijas, kurios pagelbės kelionėse. Linkime smagių, įdomių ir saugių kelionių!
Sužinokite viską apie keliones ES
 
 
 
Europos Parlamento biuro Lietuvoje komanda 
 
  + 370 5 2120766
  epvilnius@europarl.europa.eu
  Mes Facebooke
 

Mes Instagrame

Naujienlaiškis – 2019 05 09
 
 


2019–05

Pagaliau sulaukėme gegužės! Tai ne tik paskutinis pavasario mėnuo, pilnas žydinčių sodų, šiltų dienų ir dar šiltesnio jausmo, kad vasara jau čia pat. Šis mėnuo svarbus ir Lietuvai, ir visoms ES valstybėms. Gegužės 1-ąją minėta 15 metų narystės ES sukaktis, šiandien švenčiame Europos dieną, o gegužės pabaigoje rinksime savo ir visos Sąjungos ateitį Europos Parlamento rinkimuose. Iki tol turite daug galimybių prisijungti prie įvairių rinkimams skirtų projektų ir iniciatyvų, apie kurias papasakosime šiame naujienlaiškyje. Būkite aktyvūs, dalyvaukite, o gegužės 26-ąją balsuokite Europos Parlamento rinkimuose!

 
 
 
 
Europos dieną pakelk bulvę nuo sofos
Gegužės 11 d. Vilniuje, Lukiškių aikštėje vyks Europos dienos minėjimas „mES – šeima 15 metų“. Čia kviesime visus vilniečius ir miesto svečius apsilankyti Lukiškių aikštėje, pakelti bulvę nuo sofos, nusifotografuoti, pasidalinti nuotrauka ir taip linksmai paraginti save ir kitus balsuoti Europos Parlamento rinkimuose. Plačiau apie renginį Vilniuje skaitykite čia. Apie renginius kituose miestuose sužinosite www.europosdiena.lt.
Bulvės nuotykiai rengiantis Europos Parlamento rinkimams
 
 
 
Balsuok, imk pikselius ir kurk istoriją!

Viena iš iniciatyvų, raginančių jaunimą kuo aktyviau balsuoti Europos Parlamento rinkimuose – VoteCraft hakatono laimėtojų projektas „Balsuok, imk pikselius ir kurk Europą“. Kasdien nuo gegužės 20 d. iki Europos Parlamento rinkimų užsiregistravę dalyviai gauna pikselių ir platformoje Vote4Art kuria virtualų piešinį. Rinkimų dieną atėję balsuoti dalyviai gaus dar daugiau pikselių ir galės palikti savo žymę bendrame virtualiame piešinyje, kuris taps šios istorijos dalimi.

Sužinoti daugiau ir prisijungti prie pikselių paveikslo kūrimo galite čia
 
 
 
Kviesk. Rink. Apsodink.

Ar gali būti susiję Europos Parlamento rinkimai ir medžiai? Pasirodo, dar ir kaip gali. Apsodink iniciatyva kviečia dalyvauti akcijoje „Apsodink Europą“. Tai padaryti labai paprasta: registruojate 5 draugų komandą, visi balsuojate Europos Parlamento rinkimuose, o vėliau sužinote kurioje vietoje jūsų komandos vardu bus pasodintas sodinukas netoli Europos centro. Rinkimų miškas auga ir žaliuoja, o jūs gaunate sertifikatą su nurodyta sodinuko vieta.

Prisijunk prie miškelio sodinimo iniciatyvos Apsodink.eu
 
 
 
ES ateičiai svarbūs debatai
Gegužės 15 d. 22 val. Briuselyje vyks debatai, kuriuose dalyvaus šešių pagrindinių EP frakcijų kandidatai į Europos Komisijos pirmininko postą. Kas iš jų bus siūlomas į EK pirmininko poziciją priklausys nuo EP rinkimų rezultatų. O debatai suteikia visiems besidomintiems galimybę susipažinti su visais kandidatais iš arčiau. Debatai bus transliuojami gyvai su vertimu į visas oficialias ES kalbas. Transliaciją rasite internete ir mūsų biuro Facebook puslapyje.
Plačiau apie pagrindinių kandidatų procesą

 
 
 
 
Narystė ES palaiko dauguma europiečių
Paskutinė „Eurobarometro“ apklausa (atlikta šių metų vasarį) parodė, kad daugiau nei du trečdaliai (68 proc.) europiečių tiki, jog narystė ES atnešė naudos jų valstybei, o 61 proc. yra įsitikinę, kad narystė ES yra geras dalykas. Lietuvoje šie rodikliai dar didesni: taip mano atitinkamai 90 ir 71 proc. gyventojų.
Plačiau apie apklausos rezultatus
 

Naujienlaiškis -2018 10 01

 
 
2018–09

Orai vėsta, bet taip įsisukome į darbus, kad darosi karšta :). Praėjusį penktadienį šventėme Europos piliečio apdovanojimo įteikimą Vilniuje, šią savaitę laukia Sacharovo premijai skirti renginiai ir parodos atidarymas, startuoja Euroscola konkursai ir pradedame ruoštis LUX kino dienoms. Skaitykite toliau ir žinosite daugiau.

 
 
 
#Sacharovopremija. Diskusija apie XXI amžiaus disidentus
Spalio 5 d. 16:30–18:30 val. Europos namuose vyks diskusija „XXI amžiaus disidentai – kam jie priešinasi ir kaip kinta jų gyvenimai“, skirta Sacharovo premijai už minties laisvę. Diskusijos metu kartu su Rusijos žurnalistais, performanso meno atstovais kalbėsime apie šio amžiaus disidentų gyvenimą – kaip kiekvieno jų gyvenimą paveikė Rusijos režimas, kaip jie savo veiksmais, menu ar raštu kalba apie nesąžiningus rinkimus, dingstančius žmones. Diskusija apie žmones, kurie savo noru ar priverstinai tapo žmogaus teisių aktyvistais. Diskusijoje dalyvaus EP narys Petras Auštrevičius, nepriklausomo Rusijos laikraščio „Novaja Gazeta“ žurnalistė Jelena Milašina, performansų menininkas, žmogaus teisių aktyvistas Artiom Loskutov. Diskusiją moderuos „Freedom House“ biuro Lietuvoje vadovas Vytis Jurkonis.
Registruokitės į diskusiją iki spalio 3 d.
 
 
 
#Sacharovopremija. Fotografijų paroda „Jie gina mūsų teises“

Nuo š. m. spalio 4 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veiks fotografijų paroda „Jie gina mūsų laisves“. Šis fotoprojektas – tai kelionė, atskleidžianti kasdienį dviejų moterų ir dviejų vyrų, kovojančių už žmogaus laisves Kambodžoje, Tunise, Etiopijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje, gyvenimą

. Paroda skirta Sacharovo premijos už minties laisvę 30-mečiui. Parodos atidarymas spalio 4 d. 18 val.
Plačiau apie šį projektą
 
 
 
Europos piliečio apdovanojimas
Rugsėjo 30 d. Europos namų konferencijų salėje vyko Europos piliečio apdovanojimo ceremonija. Europos Parlamento apdovanojimas buvo įteiktas Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijai. 2016 m. įkurta asociacija rūpinasi keturiais Lietuvoje esančiais tarptautiniais Šv. Jokūbo piligrimų keliais, skatina jų žinomumą Europoje ir pasaulyje. Asociaciją Europos piliečio apdovanojimui pasiūlė europarlamentarė Laima Liucija Andrikienė. 
Plačiau apie ceremoniją ir apdovanojimą
 
 
 
Seminaras regionų žurnalistams
Rugsėjo 28-29 d. Birštone, bendradarbiaudami su Lietuvos žurnalistų sąjunga, surengėme seminarą regioniniams žurnalistams, kurio metu buvo pristatytos ir aptartos svarbiausios ES aktualijos. Didelio dėmesio sulaukė pristatymai apie naująjį duomenų apsaugos reglamentą, autorių teisių apsaugos taisykles, melagingas naujienas ir projektą demaskuok.lt, o taip pat apie vartotojų apsaugą ir EP rinkimus.
Mūsų biuro ryšiai su žiniasklaida
 
 
 
 
Naujos stažuočių Europos Parlamente taisyklės
Nuo šių metų pasikeitė Europos Parlamento stažuočių taisyklės. Paraiškos turi būti teikiamos į konkrečias vietas (galima pasirinkti tris),  tad jei norite stažuotis mūsų biure, ieškokite Vilniaus. Registracija prasidės lapkričio 1 d., iki tol susipažinkite su nauju stažuočių tinklalapiu ir taisyklėmis.  

Naujasis stažuočių tinklalapis

 
 
 
LUX kino dienos
Jau žinomi trys šių metų LUX kino apdovanojimo finalininkai – filmai „Druga strana svega“ („Kitoje durų pusėje“ ), „Kona fer í stríđ“ („Moterys kare“) ir „Styx“ („Stiksas“). Šiuos tris filmus galėsite pamatyti sausio mėnesį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje per LUX kino dienas. Du iš jų pristatysime išankstiniuose seansuose, vyksiančiuose vienu metu visose ES šalyse: lapkričio 6 d. matysite „Kitoje durų pusėje“, o lapkričio 8 d. rodysime filmą „Stiksas“. 

Plačiau apie LUX kino apdovanojimą

 
 

Naujienlaiškis - 2018 09 05

 
 
2018–09

Baigėsi karšta ir ilga vasara, bet visai neliūdna, nes laukia be galo įdomus naujų darbų, mokslų ir kitokių veiklų laikas. Tarp artimiausių įvykių ir renginių – dalyvavimas diskusijos festivalyje „Būtent!“, #SOTEU debatai Europos Parlamente, Sacharovo premijai už minties laisvę skirta paroda ir Euroscola konkurso taisyklių atnaujinimas. Bet apie viską detaliau.

 
 
 
ES temos diskusijų festivalyje „Būtent!“
Rugsėjo 7-8 dienomis Birštone dalyvausime festivalyje „Būtent!“, kur, kartu su kolegomis iš Europos Komisijos atstovybės pristatysime aktualias su Europos Sąjunga susijusias temas. Šeštadienį 11 val. kviečiame į diskusiją „N-18: Kaip išsirinkti tinkamiausią ir patikimiausią? Apie politikus labai atvirai“, vakare – į filmo „Mustangės“ seansą ir „Europrotų“ protmūšį.

Mūsų diskusijos festivalyje 
 
 
 
Debatai apie padėtį ES #SOTEU

Rugsėjo 12 d. 10 val. Lietuvos laiku Strasbūro plenarinėje sesijoje EK Pirmininkas Jean-Claude Juncker skaitys metinį pranešimą apie padėtį Europos Sąjungoje #SOTEU. Tai – kasmetinis renginys, kurio metu politikai aptaria nuveiktus darbus ir nubrėžia gaires ateities planams bei sprendimams. Tikėtina, kad nemažai dėmesio šį kartą bus skirta Brexit'ui ir Europos Parlamento rinkimams. Renginys, kurio metu būna labai karšta, bus transliuojamas gyvai.


Tiesioginės transliacijos ieškokite čia  
 
 
 
 
Euroscola - laukia pokyčiai
Jau visai netrukus kviesime Lietuvos gimnazijas dalyvauti tradiciniame Euroscola konkurse, kurio laimėtojai dalyvauja Euroscola renginiuose Strasbūre, kur susitinka su kitų šalių moksleiviais, aptaria Europos jaunimui aktualius klausimus ir išmėgina europarlamentarų darbą. Susidomėjimas konkursu auga, deja, to negalime pasakyti apie kvietimų į Strasbūrą skaičių, todėl planuojame Euroscola pokyčius. Visos artėjančio Euroscola sezono naujovės – jau rugsėjo viduryje.

Bendras Euroscola konkurso puslapis
 
 
 
Nuotraukų paroda „30 metų Sacharovo premijai“
Nuo spalio 5 d. kviečiame apsilankyti nuotraukų parodoje „Jie gina mūsų laisves“, skirtoje Europos Parlamento Sacharovo premijos už minties laisvę 30-mečiui. Lankytojų laukia keturių asociacijos „Magnum“ fotografų darbai, atskleidžiantys kasdienį dviejų moterų ir dviejų vyrų, kovojančių už žmogaus laisves Kambodžoje, Tunise, Etiopijoje bei Bosnijoje ir Hercogovinoje, gyvenimą. Paroda yra nemokama ir veiks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 5 aukšte iki 2018 m. spalio 30 d..

Plačiau apie projektą

 
 
 
Šį kartą balsuosiu!
Rinkimai – tai galimybė mums visiems keisti savo šalies gyvenimą ir kurti tokią Europą, kokios norime. Būkime aktyvūs ir balsuokime už tuos, kurie atstovaus mums geriausiai. Domėkimės rinkimais patys ir paskatinkime savo kolegas, draugus bei šeimos narius domėtis ir balsuoti. Platforma „Šį kartą balsuosiu“ padės tai padaryti. Užsiregistravę čia, gausite daugiau informacijos apie Europos Parlamento rinkimus, veiklas ir raginimo balsuoti nuorodą. O visai netrukus platformoje atsiras daugiau informacijos apie ES aktualijas ir renginių žemėlapis.

Šį kartą balsuosiu
 
 
Europos Parlamento biuro Lietuvoje komanda 
 
  + 370 5 2120766
  epvilnius@europarl.europa.eu
  Mes Facebooke
 

Mes Instagrame


Naujienlaiškis - 2018 06 28
 
 
2018–06

Birželis prasidėjo EYE2018 jaunimo sambūriu ir Europos Parlamento rinkimų informacinės kampanijos pradžia Strasbūre, o Lietuvoje šventėme vieno svarbiausių mūsų projektų – „Mokyklų – Europos Parlamento ambasadorių“ sezono pabaigą. Bet apie viską detaliau.

 
 
 
Europos jaunimo sambūris #EYE2018
Birželio 1–2 d. Strasbūre įvyko trečiasis Europos jaunimo sambūris EYE2018. Nepaisant iš vakaro praūžusios audros, dėl kurios buvo atšaukti kai kurie lauko paviljonuose planuoti renginiai, daugiau nei 8000 jaunuolių iš visos Europos susitiko Strasbūre ir naudingai bei smagiai praleido laiką diskutuodami ir pramogaudami kartu. Keturios grupės atvyko į EYE2018 iš Lietuvos: LiJOT ir „Žinau, ką renku“ atstovai, įvairių gimnazijų ir profesinio rengimo mokyklų studentai bei dėstytojai dalyvavo veiklose ir, tikimės, parsivežė daug žinių ir įspūdžių.
EYE2108 Facebook puslapis
 
 
 
Šį kartą balsuosiu!
Iki kitų Europos Parlamento rinkimų liko mažiau nei metai. Jei norite, kad ateityje ES sprendimai atitiktų Jūsų lūkesčius, būkite aktyvūs ir balsuokite už tuos, kurie atstovaus Jums geriausiai. Pasiruoškite patys ir paskatinkite savo kolegas, draugus ir šeimos narius ateiti prie balsadėžių. Tai padaryti paprasta – prisijunkite prie platformos „Šį kartą balsuosiu“ ir gausite ne tik daugiau informacijos apie Europos Parlamento rinkimus bei veiklas, bet ir raginimo balsuoti nuorodą.
Šį kartą balsuosiu
 
 
 
MEPA baigėsi, MEPA tęsiasi
Birželio 18 d. baigėme antruosius projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ įgyvendinimo metus. Džiaugiamės, kad ambasadorėmis šiais metais tapo net 71 gimnazija ir 10 profesinio rengimo centrų. Per 2017–2018 mokslo metus buvo surengta daugiau nei 3000 pamokų, kuriose dalyvavo daugiau nei 60 000 moksleivių. MEPA gimnazijose ir mokyklose vyko 439 Europos dienai skirti renginiai, daugiau nei 500 kitų renginių, skirtų ES tematikai. Geriausieji ambasadoriai bus pakviesti į Euroscola renginius Strasbūre ir mokytojų seminarus Briuselyje. Kas tie geriausieji? Spauskite nuorodą žemiau ir sužinosite ;)
2017–2018 mokslo metų MEPA rezultatai
 
 
 
Diskusija apie transporto politikos naujoves ES
Liepos 13 d. Vilniuje, Europos namų konferencijų salėje, planuojama diskusija apie transporto politikos pokyčius Europos Sąjungoje. Bus aptarti šiuo metu Europos Parlamente svarstomi teisėkūros aktai apie kelių infrastruktūros saugumo stiprinimą ir darbuotojų darbo/poilsio derinimą bei sektoriaus konkurencinius iššūkius. Dalyvaus Susisiekimo ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos ir profesinių sąjungų atstovai. Registraciją į diskusiją netrukus paskelbsime savo tinklalapyje www.europarl.lt  
 
 
 
 
Sekite mus ir Instagrame
Nuo birželio 1 dienos bendraujame ir Instagram socialiniame tinkle. Dabar bus dar daugiau Jums įdomių naujienų, informacijos, vaizdų ir nuotraukų. Prisijunkite ir sužinokite.   

Sekite mus Instagrame!

 
 
Europos Parlamento biuro Lietuvoje komanda 
 
  + 370 5 2120766
  epvilnius@europarl.europa.eu
  Mes Facebooke
 

Mes Instagrame

-------------------------------

Naujienlaiškis Nr.2018/4

Nors truputį vėluojame su balandžio renginių apžvalga, jūsų dėmesiui praeito mėnesio renginiai ir pasirengimas mūsų profesinei šventei - Europos dienai, bei "Mokyklų - Europos Parlamento ambasadorių" sezono pabaigai.
 
 

#DviejųkokybiųEuropa: Kovo 23 d. vykusi diskusija apie dvigubos kokybės produktus sulaukė nemažai susidomėjimo. Prieš renginį dalyviai galėjo paragauti prancūziškų ir lietuviškų produktų (Milka šokolado, Pringles bulvių traškučių ir Nutella kremo) ir balsuoti už labiau patikusi. Diskusijos dalyviai pripažino, kad dvigubi standartai iš tikrųjų egzistuoja, nors visi produktai atitinka saugumo standartus.  Teisinių priemonių kovoti su kai kurių šalių pirkėjų diskrimimacija nėra, bet šiuo metu yra rengiama bendras maisto ir ne maisto produktų tyrimo metodologija siekiant dar šiemet ištirti padėtį.

Renginio apžvalga, degustacijos rezultatai ir diskusijos įrašai

#EuroposDiena: Jau kitą savaitę visoje Lietuvoje vyks renginiai, skirti Europos dienai paminėti. Vilniuje šurmuliuos restoranų mugė, Panevėžyje ir kituose miestuose vyks koncertai, protmūšiai, gatvės akcijos, žaidimai ir kiti renginiai. Norite prisijungti prie šventės? Apsilankykite Europos dienos tinklalapyje ir švęskime Europos dieną kartu!

Europos dienos renginiai

    
   

#MEPALietuva: Gegužė - paskutinis mėnuo, kai mokyklos, dalyvaujančios projekte "Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės" vykdo savo veiklas, veda pamokas ir, be abejo, švenčia Europos dieną. Gegužės pabaigoje jau gausime projekto veiklos ataskaitas ir galėsime pasidžiaugti puikiais rezultatais.O birželį pasveikinsime projekto sąlygas atitikusias gimnazijas ir mokyklas tapus tikromis Europos Parlamento ambasadorėmis. Norite žinoti, ką veikė projekto dalyviai visus metus? Pasinaudokite #MEPALietuva socialiniuose tinkluose ir rasite daug įdomios informacijos.

Plačiau apie MEPA

#Balsuojam: Kovą ir balandį buvome pakviesti į 6 gimnazijas ir profesinio rengimo mokyklas su vaidmenų žaidimu "Balsuojam!" Apsilankėme Dauguose, Butrimonyse, Kybartuose, Kalvarijoje ir Alytuje. Dalyviai bandė pasiūlyti sprendimus, kurie sumažintų cukraus vartojimą, sumažintų gamtos taršą plastikiniais maišeliais, pagerintų oro kokybę ir dar geriau užtikrintų vartotojų teises. Jei norėtumėte pažaisti Europos Parlamentą, kvieskite mus į svečius ;)

 

Apie žaidimą "Balsuojam!"

    
    

#Komandiruotidarbuotojai: Balandžio mėnesį EP Užimtumo komitetas pritarė darbuotojų komandiravimo reformai, kuria siekiama užtikrinti sąžiningą darbo užmokestį ir sudaryti vienodas sąlygas komandiruojančioms ir vietos įmonėms priimančiojoje šalyje. Dėl naujųjų taisyklių jau sutarta su ES Taryba, todėl po formalaus patvirtinimo Parlamente ir Taryboje nebeliks kliūčių joms įsigalioti. Šios taisyklės turės nemažą įtaką ypatingai Lietuvos statybos ir logistikos įmonėms, teikiančioms savo paslaugas kitose ES šalyse (Švedjoje, Vokietijoje ir kitur).


Plačiau apie siūlomas taisykles ir statistiką apie ES šalis

Naujienlaiškis Nr.2018/1-2

Mūsų biurui metų pradžia visuomet kupina darbų: planuojame žiemos ir pavasario projektus, rengiamės svarbiausiems pusmečio renginiams – Vilniaus knygų mugei, Tarptautinei moters dienai ir Europos dienai. Apie tai – pirmajame 2018-ųjų metų naujienlaiškyje.
 
 

#VKM2018: Vasario 22–25 d. kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje dalyvausime 2018-ųjų metų Vilniaus knygų mugėje. Šįkart mūsų stendas atspindės Europos kultūros paveldo metų temą. Kalbėsime apie paveldo svarbą ir naudą, žaisime žaidimus, dėliosime dėliones ir dalinsime leidinius apie įvairiausias europines temas. Kaip visada, mūsų stende lankysis Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai, su kuriais galėsite atvirai padiskutuoti. Stendo vieta irgi įprasta – 3-iosios salės fojė priešais rūbinę. Iki susitikimo mugėje!


Stendo renginių programa

#Energinisnaudingumas: 2018 m. vasario 9 d. Europos namuose organizuojame diskusiją apie šiuo metu Europos Parlamente ir kitose ES institucijose svarstomą Pastatų energinio naudingumo direktyvą, kurioje siūloma gerinti pastatų energinės renovacijos sąlygas, sutarti dėl tikslesnio energinio naudingumo skaičiavimo, užtikrinti sveikatai nekenksmingą statybą, taip pat plėtoti elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą. Diskusijos metu bus aptartos Europos Parlamento, Lietuvos, taip pat statybų ir energetikos sektorių nuomonės šiuo klausimu, direktyvos įgyvendinimo galimybės ir poveikis vartotojams, verslui bei kitoms interesų grupėms.


Plačiau apie renginį

    
   

#ECYP2018: Pratęstas terminas! Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijos konkursas pratęstas iki vasario 19 d. Konkursas siekia atrinkti ir paskatinti ES plėtros, integracijos ir Europos tapatybės temoms skirtus vykdomus ar neseniai pasibaigusius projektus, kuriais skatinamas Europos ir tarptautinių klausimų supratimas bei puoselėjama Europos tapatybė. Jei jūsų projektas būtent toks, nepraleiskite progos registruotis!

Konkurso sąlygos ir paraiškų teikimo forma

#Kultūrospaveldometai: 2018-ieji paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Metų tikslas – paskatinti žmones atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą. Kultūros paveldas formuoja mūsų tapatybę ir veikia kasdienį gyvenimą. Tai ne tik literatūra, menas ir įvairūs daiktai, bet ir amatai, kurių išmokome iš savo protėvių, pasakos, kurias sekame savo vaikams, maistas, kuriuo gardžiuojamės geroje draugijoje, ir filmai, kuriuose atpažįstame save bei pažįstame kitus. Metų šūkis: „Mūsų paveldas – praeities ir ateities gijų pynė“.

 

Plačiau apie Europos kultūros paveldo metus

    
    

#Prekybainternetu: Geros žinios dažnai apsiperkantiems internetu – Europos Parlamentas patvirtino naujas taisykles, kurios (su tam tikromis išimtimis) uždraus geoblokavimą. Kitos šalies pardavėjas negalės atsisakyti parduoti jums prekę ar paslaugą, blokuoti jūsų prieigą ar automatiškai peradresuoti jus į kitą tinklalapį. Visų ES šalių vartotojams turės būti suteiktos tos pačios įsigijimo, pardavimo bei mokėjimo sąlygos kaip ir vietos gyventojams. Kitame etape bus kalbama apie skaitmenines prekes ir prekes, kurioms taikomos autorinės teisės.


Daugiau detalių rasite čia http://epfacebook.eu/qdpT

#ArTikrai? Mūsų Facebook puslapyje tęsiasi projektas, kuriuo sklaidome mitus apie Europos Sąjungą ir pateikiame tikrus faktus apie ES ir Europos Parlamentą. Jau greitai  apie faktus ir mitus išgirsite ir per ZIP FM ryto laidą „Rytas su Žygiu ir Petru“. Skaitykite #ArTikrai įrašus Facebooke, klausykitės radijo ir sužinokite daugiau apie Europos Sąjungą!

 

Faktai ir mitai apie Europos Sąjungą (Facebook tinkle)

    

Paskutinis atnaujinimas: 2020-09-14 12:37:25

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.