Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 18894700
Šiandien apsilankė: 0
Dabar naršo: 0
Gyventojams Verslininkams Turistams
Pradžia > Veiklos sritys > Jaunimas
Versija spausdinimui
Jaunimas

Mobilus darbas su jaunimu Rietavo savivaldybėje

 

Šių metų pradžioje Rietavo savivaldybės jaunimo organizacija „Progresas“ pateikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo 2017 metais konkursui siekiant įgyvendinti mobilaus darbo su kaimo bendruomenių jaunimu projekto paraišką.  Tai – viena pagrindinių prioritetinių užduočių, įvardintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės Programos įgyvendinimo plane: „Mobilaus darbo formų taikymo plėtojimas, siekiant suteikti individualias paslaugas jaunimui regionuose“.

Projekto dalyviai ir veiklų intensyvumas

Užsitęsus projektų vertinimo ir sutarčių pasirašymo procedūrai, organizacija savo projektą „Mobilus ir atviras“ galėjo pradėti įgyvendinti ne gegužės viduryje (kaip buvo planuota), bet rugsėjo pradžioje. Projekto partnerės buvo Daugėdų, Girėnų ir Medingėnų kaimo bendruomenės. Šiose bendruomenėse ir buvo organizuotos mobilaus atviro darbo su jaunimu veiklos. Nuo rugsėjo 12 d. kiekvieną savaitę mobili jaunimo savanorių grupė kartu su jaunimo darbuotoju ir NVO „Progresas“ vadovu Egidijumi Griciumi vyko į tris bendruomenes – pagal reguliarų grafiką: antradieniais – į Daugėdus, trečiadieniais – į Girėnus, ketvirtadieniais – į Medingėnus. Užsiėmimai su kaimo bendruomenių jaunimu tomis dienomis vyko reguliariai nuo 16.00 val. iki 20.00 val.

Projekto metu trijose bendruomenėse bendrauta su 65 vaikais ir jaunuoliais, savanoriavo 16 jaunimo organizacijos „Progresas“ narių ir Rietavo atviro jaunimo centro atstovų, tarp kurių buvo ir du Europos savanoriškos tarnybos savanoriai – Laša Torija iš Gruzijos ir Simona Armenise iš Italijos.  Mobili veikla vyko iki lapkričio 1 d. Per šį laikotarpį su kiekvienos kaimo bendruomenės jaunimu įvyko po 8 reguliarius susitikimus ir po vieną visą dieną trunkančią išvyką. Projekto pabaigoje turėjome vieną bendrą visų dalyvių ir savanorių dienos įsivertinimo renginį, kuris vyko Rietavo atvirame jaunimo centre. Iš viso Projekto metu mobilaus darbo kontaktiniai susitikimai vyko 117 valandų.

Veiklų įvairovė

Mobilaus darbo metu jaunuoliams pasiūlyta įvairių užsiėmimų, pradedant susipažinimo, komandos formavimo žaidimais, dalijantis stalo ir lauko žaidimų įgūdžiais, baigiant aktyviomis išvykomis baidarėmis ir dviračiais. Viena pagrindinių tikslinių veiklų projekto metu buvo suteikti kaimo bendruomenių jaunuoliams animacijos kūrimo įgūdžius. Susitikimų metu vyko pavyzdžių pristatymai, animacinių filmukų kūrimas, „stop kadro“ principo taikymas kuriant animuotus savęs pristatymus. Visiems jaunuoliams ši veikla buvo nauja ir todėl sulaukė didelio susidomėjimo.

Patyriminės išvykos

Išvyka baidarėmis Minijos upe buvo organizuota rugsėjo 30 d. Tai buvo nemažas iššūkis ir organizatoriams, ir dalyviams, kadangi vandens lygis upėje ir jo temperatūra buvo rudeninė. Tačiau ši situacija neišgąsdino Daugėdų bendruomenės jaunuolių kurie sėkmingai ir šiek tiek šlapiai išgyvenome dieną ant vandens. Kita išvyka buvo dviračiais su bendruomenės jaunimu. Ši kalvotomis Medingėnų apylinkėmis išvyka taip pat – netipinė dėl pasirinkto laiko – vyko spalio 20 d., aplankant Paplienijos piliakalnį, Žarėnų miestelį, Salotų ežerą, Minijos upės ištakas. Šio žygio metu teko patirti ne tik lietų, ne tik kalvotą reljefą, 47 kilometrų atstumą, bet ir nesusimuliuotą kai kurių komandos narių paiešką, jiems pasiklydus.

Projekto įsivertinimas

Projekto įgyvendinimas be veiklų įsivertinimo ir refleksijos neatitiktų neformalaus jaunimo ugdymo principų, todėl spalio 31 d. buvo organizuotas visų projekte dalyvavusių savanorių ir kaimo bendruomenių atstovų įsivertinimo renginys, kurio metu peržvelgėme asmeninį dalyvavimą įvairiose mobilaus darbo veiklose ir įsivardinome įgytą patirtį ir lūkesčius ateičiai. Tą dieną jaunimas naudojosi visomis stacionaraus atviro jaunimo centro priemonėmis ir galėjo palyginti su mobiliu atviru darbu.

 

Projekto sėkmės

Į Projekto sėkmių sąrašą galima būtų įtraukti tai, kad buvo įveiklinta kaimo bendruomenėse esanti infrastruktūra – patalpos, žaidimų aikštelės, bendradarbiauta su kaimo bendruomenėmis ir pasiektas pasitikėjimo indeksas ateities veikloms. Prie sėkmių sąrašo galima įtraukti veiklų planavimo ir įgyvendinimo patirtis. Kol kas yra labai nedaug metodikos ir praktikos pavyzdžių kaip mobilus darbas su jaunimu Lietuvoje galėtų būti organizuojamas. Patirtis įgyvendinant šį projektą  – akivaizdus įrodymas, kad Rietavo savivaldybėje yra poreikis mobiliam darbui su kaimo bendruomenėmis užtikrinant jaunimui vienodas galimybes.

Iššūkiai

Kadangi projektas buvo skirtas jaunimui, planuojamos veiklos buvo orientuotos į jaunus žmones – nuo 14 metų amžiaus ir vyresnius. Į susitikimus, ypač vienoje iš bendruomenių, ateidavo ir vaikų (jaunesni negu 14 metų). Projekto eigoje išryškėjo akivaizdūs jų dalyvavimo privalumai, todėl teko varijuoti su veiklomis ir adaptuoti jaunesniems dalyviams, nes tokiu būdu vykdoma bet kokia prevencinė veikla yra pati efektyviausia, nes tai nėra kova su pasekmėmis. Be to, kaimo jaunimas neignoruoja jaunesnių ir puikiai sutaria bendrose veiklose.

Kitas iššūkis – Girėnų bendruomenės patalpos dar be stacionaraus elektros įvado!  Keistokas faktas Rietavo savivaldybėje, kuri yra elektros energijos atsiradimo šalyje lopšys. Vasarą mes gal ir nejaustume jos trūkumo, tačiau spalio pabaigoje tai jau šioks toks trūkumas.

Įžvalgos ateities veikloms

Jaunimas visoje Savivaldybėje turėtų turėti vienodas arba labai artimas sąlygas organizuoti savo laisvalaikį ar neformalaus ugdymosi galimybes. Tačiau puikiai suprantant, kad jaunimo centrų kiekvienoje kaimo bendruomenėje neatsiras, mobilaus darbo su jaunimu organizavimas būtų geras sprendimas. Nuo 2018 metų į tai bus kreipiamas išskirtinis dėmesys visoje šalyje, todėl dabartinė patirtis yra privalumas, kuriuo ateityje bus galima pasinaudoti. Mobilus darbas su jaunimu, kaip ir bet kuri kita organizuota ugdomoji veikla (formali ar neformali), be atsakingų asmenų ir specialistų neįmanoma, todėl ateities planai šiuo klausimu labai priklausys nuo Savivaldybės tarybos užsakymo ir priimamų sprendimų.

Vaizdo medžiaga

Paskutinis atnaujinimas: 2020-03-05 14:26:42

Rietavo savivaldybė
Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Laisvės a. 3, 90311 Rietavas
Tel. (8 448) 73 200
Faks. (8 448) 73 222
El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188747184
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2024     
 

 

 

 

 

 

      

          

 

     

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.