|
Vėstantys orai automobilių vairuotojams vis labiau primena apie tai, kad būtina vasarines padangas pakeisti į žiemines. Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis.
|
Kiekvienais metais masinio padangų keitimo laikotarpiu rudenį ir pavasarį gerokai padaugėja išmestų ar netinkamai sutvarkytų padangų. Dažnai gyventojai nežino, kaip deramu būdu atsikratyti senomis padangomis ar paprasčiausiai nenori to daryti.
Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymas numato, kad padangų gamintojai ir (ar) importuotojai privalo organizuoti padangų atliekų surinkimą iš padangų platinimo vietų, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančių įmonių ir šių atliekų perdavimą tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui.
Transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančios įmonės privalo: nemokamai iš transporto priemonių naudotojų (fizinių asmenų – gyventojų) priimti transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos metu susidariusias apmokestinamųjų gaminių atliekas; transporto priemonių techninės priežiūros ir jas perduoti tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui.
Kaip gyventojai gali teisingai atsikratyti padangomis?
- Perkant naujas padangas, senąsias privalo priimti jas parduodančios įmonės. Jos įpareigotos priimti tiek senų padangų, kiek klientas perka naujų.
- Keičiant padangas automobilių servise, senosios turi būti priimamos nemokamai.
- Nereikalingas padangas galima pristatyti į Kalakutiškės kaime esančią atliekų priėmimo aikštelę (nemokamai priimamos 4 padangos).
Už netinkamą atsikratymą padangomis, jų išmetimą ar deginimą gresia administracinė atsakomybė ir baudos, taip pat gyventojai gali būti įpareigoti atlyginti ir gamtai padarytą žalą.
Vesta ANDRIJAUSKIENĖ
Rietavo savivaldybės administracijos
Vietos ūkio skyriaus ekologė |